SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Elazığspor Başkanı’ndan şoke eden iddia!

Sanica Boru Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk’ten flaş bir iddia geldi. Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin hakkında " Sayın Bakan Fatma Hanım danışmanlarıyla, milletvekilleriyle devre arasında soyunma odasına giriyor. 500 bin lira prim veriliyor. Gaziantepspor diriliyor" iddiasında bulundu...

Güncellenme: 13:49, 28/11/2013
Elazığspor Başkanı’ndan şoke eden iddia!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in Gaziantep maçının devre arasında, Gaziantepspor’un soyunma odasına girdiğini iddia eden Başkan Öztürk, şunları söyledi:

“Gaziantepspor’u 45 dakika boğduk değil mi arkadaşım? Bitirdik Gaziantepspor’u Maçın 10’uncu dakikası sayın Bakan Fatma hanım geldi ve sabahtan maça kadar Gaziantepspor’un yönetim kuruluyla, valiyle milletvekilleriyle toplantı halindeydi. Gaziantepspor’u nasıl kurtarırız? Bana gelen duyum, oranın gazeteleri yazıyor; Antepspor’un 80-90 milyon lira borcu var ve bu borç batağından kurtarma operasyonu. Şu an ki değerli başkan İbrahim Kızıl da diyor; ‘Benim 22 milyon alacağım var. Paramı verin gideyim.’ Hem borç batağından kurtarmak için operasyon başlatılıyor, hem de İbrahim beyin ailesinden toplanan para verilecek ve Antepli bir iş adamına devredilecek. Bakın 110 milyon lira borç için bakan düşmüş ortaya. Milletvekilleri, düşmüş ortaya ve maçın yarı devresinde de, ben gözümle görmedim ama arkadaşlar söylediler; Sayın Bakan Fatma Hanım danışmanlarıyla, milletvekilleriyle devre arasında soyunma odasına giriyor. 500 bin lira prim veriliyor. Gaziantepspor dirildi. Biz o ara başladık geri düşmeye, onlar dirildi. Bu para kardeşim. Şunu da söyliyeyim sayın Bakan, Türkiye’nin Bakanı; Elazığ’ın da bakanı.”

YÖNETİMDEN GÖREVİ BIRAKMA SİNYALİ

Takımın kötü gidişatı nedeniyle zaman zaman taraftarların yönetimi istifaya davet ettiğini hatırlatan Öztürk, “Ben ve yönetim kurulum bir karar aldık. Kararımızda şu; Sanica Boru Elazığspor’un taliplisi çıkarsa, kamuoyunun, hemşehrilerimiz ve taraftarlarımızın, basının bu işe kısacası gönül veren insanlarımızın üzerinde uzlaşacağı insanlara, bir yönetim kurulu oluşursa, ben ve yönetim kurulum bırakmaya hazırız. Bunu açık yüreklilikle söylüyorum. Demagoji yapacak halim yok. Bu durum beni yeterince sıktı, sıkmaya da devam ediyor. İlk girdiğim gün de gönül sevgisiydi, büyükleri kırmama sevgisiydi ama biz bırakmaya hazırız, çünkü benim adım Selçuk Öztürk” ifadelerini kullandı.