SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

EFA Şampiyonlar Ligi (B) Grubu’nda Galatasaray’ı 4-1 yenen Real Madrid’in teknik direktörü Carlo Ancelotti, ”Bir eksiğe rağmen futbolcularım karakterlerini ve yüreklerini sahaya koyarak kazandılar. Takım olarak hep birlikte oynadık, bundan memnunum” dedi.

Ancelotti, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, Sergio Ramos’un oyundan atılmasına kadar çok iyi oynadıklarını, daha sonra değişiklik yapmak zorunda kaldıklarını belirterek, ””10 kişi kaldıktan sonra bu kadar kolay olmasını beklemiyordum. Ama sistemde bazı değişiklikler yaptık. Takımım ikinci yarıda iyi reaksiyon verdi. Bu sayede maçı kazandık” değerlendirmesinde bulundu.

İtalyan teknik adam, ”Ronaldo’suz oynamak zordu. Ayrıca Jese, çıktığında üzgündü ama yapacak bir şey yoktu. Formu iyi durumda ama Ramos’tan sonra çıkması gerekiyordu” diye konuştu.

”Sizce Real Madrid’in ardından gruptan ikinci çıkacak takım kim olacak?” sorusuna ise Ancelotti, ”Bilmiyorum ama Juventus’un daha fazla avantajlı olduğunu düşünüyorum. İstanbul’da oynamak kolay değildir ama Juventus’un daha fazla şansı var” yanıtını verdi.