SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Dubai Uluslararası Rallisi 2013” ile ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Birleşik Arap Emirlikleri Otomobil ve Gezi Kulübü (ATCUAE) Başkanı Dr. Muhammed Bin Suleym, bu yıl 35’incisi düzenlenen rallinin BAE’nin en uzun süre devam eden spor organizasyonu olduğunu belirtti.

Katılımcılara ve destekleyenlere teşekkür eden Suleym, ev sahibi olarak BAE’den ve diğer ülkelerden pilotları bu rallide görmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

TÜRK RALLİCİ YARIŞACAK

Türkiye’den katılan Ralli Pilotu Burcu Çetinkaya ise Arapça ve İngilizce olarak yaptığı konuşmasında, “BAE’deki ralliye üçüncü katılışım ve yeniden Dubai rallisinde olmaktan çok mutluyum. Dubai rallisini ve burada olmayı seviyorum” diye konuştu.

Ralliye katılmasını sağlayan sponsoru AVEA’ya teşekkür eden Çetinkaya, bu yarışı kazanmak için önceki yıllardan daha çok çaba sarf edeceğini ve hak ederek kazanmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Basın toplantısına katılan ralli pilotlarından Abdullah el-Kasımi de Dubai rallisinin zor olduğunu, yapılacak Ortadoğu Ralli Şampiyonası için de önem arz ettiğini ifade etti. Diğer ralli pilotları Nasır El-Ettiya, Halid el-Kasımi, Meşari El-Therifi de organizasyona teşekkürlerini iletti.

Bugün test sürüşleriyle başlayan “Dubai Uluslararası Rallisi 2013”, yarın ve 30 Kasım’daki yarışların ardından sona erecek. Ralli kapsamında Dubai şehir merkezinde çeşitli etkinliklerin düzenlenmesi bekleniyor.