SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi (B) Grubu’nda deplasmanda Real Madrid’e 4-1 yenilen Galatasaray’ın tek golünü atan Umut Bulut, ”Çok basit bir hatadan anlamsız bir şekilde maçı bıraktık. Ne olduğunu biz de anlamıyoruz” dedi.

Umut, maç sonrasında gazetecilerin soruları üzerine üzerine ‘‘Maça aslında iyi başladık. Sadece 2-1’de yaptığımız çok basit bir hatadan anlamsız bir şekilde maçı bıraktık. Konsantre olamadık. Bundan dolayı üzgünüz. Aslında daha iyi mücadele edip 2-1’den bu maçı çevirebilirdik” diye konuştu.

Özellikle ilk yarı çok iyi mücadele ettiklerini belirten Umut Bulut, ”İkinci yarı benim pozisyonum herhalde ofsayt değilmiş. O gol olsaydı biz 2-1 öne geçecektik ve maçın seyri bizim açımızdan daha çok değişecekti” ifadesini kullandı.

Galatasaraylı futbolcu, ”Artık önümüzde son bir Juventus maçı var. Allah nasip ederse, birlik, beraberlik içinde, taraftarımızın da desteğiyle biz, bu gruptan çıkacağımıza inanıyoruz. Ama hep birlikte, birlik olmamız lazım” değerlendirmesinde bulundu.

Bernabeu’da attığı gol için ”çok mutlu” olduğunu dile getiren deneyimli golcü, ”Biz, ikinci yarı galibiyet amacıyla sahaya çıktık ama olmadı. Artık söylenecek son söz Juventus’ta” dedi.

”Galatasaray, 2-1’den sonra maçı tamamen bırakmış gibiydi. Bunun nedeni ne?” sorusuna ise Umut Bulut, ”Aslında bunu biz de anlamıyoruz. Bu kadar büyük hata yaparsak cezayı da kesiyorlar” yanıtını verdi.