SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi J Grubu’nda yarın sahasında Kıbrıs Rum kesiminin Apollon Limassol takımıyla yapacağı maçın hazırlıklarını tamamladı.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde, teknik direktör Mustafa Akçay yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana sakat olan Yusuf Erdoğan haricinde tüm futbolcular katıldı.

Bordo-mavili futbolcular, antrenmanın basına açık ilk 15 dakikalık bölümünde pas çalışması yaptı. Daha sonraki bölümü basına kapalı gerçekleştirilen antrenmanda hazırlıklarını tamamlayan bordo-mavililer, maç saatini bekleye başladı.

AKÇAY’DAN OYUNCULARA UYARI

Teknik direktör Mustafa Akçay, antrenman öncesi futbolcularına saha ortasında konuşma yaptı.

Apollon Limassol Takımı Teknik Direktörü Christakis Christoforou’nun bu akşamki basın toplantısında, “Hedefimiz önümüzdeki sene de UEFA Avrupa Ligi’ne katılmak. Tabi bunu başarabilmek için kendi ülkemizin ligine de önem vermemiz gerekiyor. Avrupa Ligi deneyimi olmayan oyuncuları oynatmak durumundayım‘ şeklindeki ifadelerini değerlendiren Akçay, oyuncularına “Rakip takım hocasının dediğini dikkate almayın. Siz kendi oyununuza bakın” diyerek uyarılarda bulundu.