SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Kulübü Teknik Asbaşkanı Mehmet Akman, Eskişehirspor ile sözleşmesi sezon bitiminde sona erecek ve başka takımlardan transfer teklifleri aldığı iddia edilen futbolcu Tarık Çamdal’la bu hafta içerisinde görüşeceklerini bildirdi.

Akman, Eskişehirspor Kulübü Basın Sözcüsü Bekir Sıtkı Saraç ile Atatürk Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında, Trabzonspor mağlubiyetini “kaza” olarak değerlendirerek, duydukları üzüntüyü dile getirdi.

“Hedefimizde sapma yok” diyen Akman, sezon bitiminde sözleşmesi sona erecek Tarık Çamdal’la ilgili olarak, şöyle konuştu:

“Tarık’la biz görüştük. Kendisi, gerek hocasının gerek yönetimin gerekse takımdaki arkadaşlığın ve aynı zamanda taraftarların arasındaki bağlardan dolayı son derece mutlu olduğunu, kesinlikle gitmek istemediğini vurguladı. Tabi kendisinin mali ve maddi yönden beklentileri var. Bu görüşmeleri yaptık arada çok az bir fark kaldı. Şu anda kendisi bir belge almak için yurt dışına gitti, menajeriyle bu hafta gelecekler. Tarık konusunu bu hafta gündemimizden kaldıracağımız kanaatindeyim.”

Şu ana kadar Eskişehirspor’a hiç bir oyuncuyla ilgili resmi transfer teklifinin gelmediğine dikkati çeken Akman, şöyle konuştu:

“Takımızın eksik yönleri olduğunun farkındayız. Bu konuda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Şov amaçlı değil, ihtiyaç olan bölgelerde formayı giyebilecek düzeydeki futbolcuları izliyoruz. Tavsiyelerle, söylemlerle değil izleyerek, her türlü araştırmayı yapıyoruz. Eksik olan bölgeye ihtiyaç duyulduğu takdirde transfer yapacağız. Ayrıca bizim 30 kişilik kadromuz var. Bir kadro fazlalığımız var. Özellikle bu mali disiplin konusunda böyle bir tabloyla karşı karşıyayken, tribünde oturan, forma giyemeyen kardeşlerimizi hem Eskişehirspor’a yük olmamaları hem kendileri hem de Eskişehirspor’un menfaatleri için ikinci dönemde de forma giyemeyecek arkadaşlarımız varsa, teknik kadroyla ara dönemde bunları belirleyip, bazı futbolcularla yollarımızı ayıracağız.”

Kardemir Karabükspor maçı

Kulübün basın sözcüsü Saraç da Trabzonspor mağlubiyetinin Avrupa kupalarındaki hedeflerinde bir değişikliğe yol açmayacağını ve telafi edileceğini söyledi.

Saraç, bu hafta sahalarında yapacakları Kardemir Karabükspor maçına ilişkin, şunları kaydetti:

“Eskişehirspor yönetim kurulunun aldığı kararla yönetim kurulumuzun tamamı, başkanımız hariç olmak üzere, açık tribünde taraftarlarımızla birlikte maçı seyredecektir. Bu şova yönelik bir hareket değildir. Biz yönetim kurulu olarak biliyor ve inanıyoruz ki Eskişehirspor camiasından taraftarlarından müthiş bir destek vardır. Bizde taraftarlarımızla iç içe olduğumuzu, onlardan bir parça olduğumuzu göstermek ve bir taraftar gibi maçı seyrederek, bundan zevk ve haz almak için açık tribünde olacağız.”

Yayınlanma Tarihi:17:02,