SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arveladze, Spor Toto Süper Lig’de 1 Aralık Pazar günü oynayacakları Galatasaray maçından 3 puan almak istediklerini söyledi.

Lacivert-beyazlıların, Kemerburgaz Tesisleri’nde yaptığı antrenmandan önce basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gürcü teknik adam, “Kolay hafta yok. Yine zor bir hafta oynayacağız. Bu maçın derbi havasında olmasını çok istiyoruz. İnanıyoruz ki biz bunu Türkiye’de çabuk başaracağız. Galatasaray’ın kalitesi belli, hedefler belli, güzel maç olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Sahaya kesinlikle kazanmak için çıkacaklarını vurgulayan Arveladze, “Bugüne kadar oynadığımız bütün maçları kazanmaya çıktık. İlk günden beri bunu hedefliyoruz. Futbolcular da buna kesinlikle inanıyor. Bizim bunu başaracak gücümüz var. Sonuç ne olacak göreceğiz. Derbi maçtan 3 puan almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Çıkış yakaladıklarını ve baskı altında çalışmanın güzel bir şey olduğunu anlatan Arveladze, “Nazar değmesin, diyelim. Baskı güzel bir şey. Bence, baskısız bir hayat çok rutin oluyor. İnşallah biz kazanarak devam edeceğiz” dedi.

“ZEMİNİMİZ ÇOK İYİ”

Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nın Türkiye’nin en iyi zeminlerinden birine sahip olduğunu vurgulayan Arveladze, dün oynanan Beşiktaş-Torku Konyaspor maçında futbolcuların sürekli kaymasıyla ilgili şöyle konuştu:

Zemin çok iyi. Futbolcular doğru dürüst ayakkabı giyemiyorsa sorun onlarındır. Bugüne kadar çok iyiydi zemin. Belki biraz fazla yağmur yağmış olabilir. Futbolcuların daha dikkatli olması gerek. Merak ediyorum, dün düzgün ayakkabı giyen kaç kişi vardı? Bu tip sorunlar olabilir ama zeminin iyi olduğunu biliyorum.

Arveladze, son olarak lacivert-beyazlı taraftarları Galatasaray maçında kendilerine destek vermek için tribünlere davet etti.

Yayınlanma Tarihi:16:30,