SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor’un futbol şube sorumlusu Nihat Soğuk, “Çok önemli 3 puan kazandık” dedi.

Soğuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Adanaspor maçının kazanılmasının mutluluk verici olduğunu söyledi.

Samsunspor camiası olarak takımın tekrar çıkış yakalaması açısından Adanaspor maçına çok önem verdiklerini belirten Soğuk, “Tüm camiamız, futbolcular ve teknik heyetimiz bu maçın öneminin bilincindeydik. Maça aşırı derecede motive olduk. İlk golü yememizin biraz moralimizi bozmasına rağmen maçı kazanmak için oyuncularımız çok iyi mücadele etti. Bunun sonucunda ikinci yarıda 3 gol bulduk. Çok önemli 3 puan kazandık. Yabancı oyuncularımızın maça ağırlığını koyması bizi ayrıca memnun etti” diye konuştu.

Sakat oyuncuların iyileşmesinin ideal kadronun oluşmasında önemli olduğunu ifade eden Soğuk, bir ekip ruhu oluşturduklarını kaydetti.

Galibiyetin alınmasında futbolcular kadar 90 dakika boyunca takımına destek veren taraftarların da katkısının bulunduğunu vurgulayan Soğuk, “Galibiyeti taraftarlarımıza armağan ediyoruz. Çünkü onlar bizi hiçbir maçta yalnız bırakmıyor. Futbolcularımız gibi sahada 90 dakika boyunca oyunculara büyük destek veriyorlar. Bu galibiyetin oluşmasında onların katkısı çok fazla” dedi.

Soğuk, cumartesi deplasmanda Mersin İdmanyurdu ile karşılaşacaklarını ifade ederek şöyle devam etti:

“Ligin bundan sonraki maçları bizim açımızdan final havasında geçecek. Adanaspor galibiyeti umarım seri galibiyetler almamızın başlangıcı olur. Hem puan olarak hem de moral olarak üst sıralardan kopmamak adına Mersin İdmanyurdu maçında da mutlaka puan veya puanlar almamız gerekiyor.”