SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özlenen Beşiktaş

26 Kasım 2013

AĞUSTOS ayının kavurucu sıcaklarını ya da Eylül ayının hafif esen günlerini düşünün… Sonra da o tarihlerde oynanan Beşiktaş maçlarını… Kusursuza yakın futbol, Bilic’in söylediklerini sahaya en iyi biçimde yansıtan futbolcular ve peş peşe alınan galibiyetler… ŞİMDİ de dün oynanan Konyaspor maçını düşünün; aylardır o güzel günlere hasret kalanları sevindiren maçı. Oğuzhan kusursuz oynadı, Fernandes kusursuz oynadı, Gökhan Töre kusursuz oynadı, Olcay kusursuz oynadı, Atiba kusursuz oynadı. Sizin anlayacağınız tüm takım kusursuz oynadı. İşler böyle olunca da insanın aklına o klasik soru geliyor; son haftalarda neredeydiniz?

Derbi nasıl olacak?

BU soruyu Bilic’in sorduğunu düşünerek biz gelecek hafta sonunda oynanacak Fenerbahçe karşılaşmasına dair taraftarın merak edeceği birkaç soru soralım… Mesela derbi maçlarında “hayalet süvari” olan Fernandes, dün oynadığı oyunu Fenerbahçe karşısında oynayacak mı? Sahanın yıldızı Oğuzhan, sarı-lacivertli defansa karşı da bu denli iyi işler yapabilecek mi? Konya karşısında sol beki geçilmez yapan Atiba, derbi maçta nerede oynayacak? Bu 3 sorunun ilk ikisine “evet” diyorsanız ve son soruya da “Bilic en iyisini yapar” diyebiliyorsanız, 3 puanı cebe koyarsınız. Aksi durumda ise Ağustos ayının kavurucu sıcaklarında ve Eylül ayının hafif esen günlerinde oynanan futbolu özlersiniz…

SON bir söz de Beşiktaşlı kadınlara… Geçen hafta Beşiktaş TV’de katıldığı programda kadınlara hitaben “Yalvarıyorum” dedi Bilic. Evet yanlış okumadınız, yalvardı kadınlara maça gelmeleri için… Ama siz ne yaptınız -ki gelen 3000 kişiyi saymıyorum- evde oturup yemek yaptınız. Utanmadınız mı 45 yaşındaki adamı yalvartmaya?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek