SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bazı takımlar Beşiktaş deplasmanına gelirken 1 puan almak için oynarlar, Konyaspor takımı da böyle oynadı. Böyle maçlarda galip gelebilmek için bazı planlar vardır ve Konyaspor takımı onlardan sadece A olanı tercih ettiler. Saygı duyuyorum, teknik direktör tercihidir. Bu çok derece normal. Bir gün şartlar değişir bende 3. lig takımından daha iyi olan bir takıma karşı böyle oynayabilirim. Böyle tercihler olabilir.Uğur Tütüneker’i tebrik ederim. Futbol oynamaya yönelik bir futbol oynamaya çalıştığı için. Seyir zevki vermeye çalışarak, bir oyun ortaya koymaya çalıştılar. Beşiktaş’da kalitesini ortaya koyarak maçı ilk yarıda bitirdi.

Profosyonel bir futbolcunun bitmemiş bir maçı, bitmiş kabul edip başlamamış bir maçı odaklanmasını doğru bulmam. Beşiktaş seviyesindeki profosyonel futbolcularda böyle düşünmelidir, düşünür. İkinci yarıdaki düşüşü buna bağlayamam. Kaleci Tolga Zengin, Gökhan Töre, Oğuzhan, Fernandes’in performansları çok iyiydi ancak Tolga Zengin gerek ilk yarı ve ikinci yarı önemli kurtarışları çok kilit bir rol oynadı. Bu yüzden onun performansına da dikkat çekmeliyiz diye düşünüyorum.

Kırılma haftası Fenerbahçe maçı olmaz, kırılma haftası olması için kırılmaya hazır bir ekip olması gerekir. Yenilebiliriz, kaybedebiliriz ama Beşiktaş takımı, kötü durumdan kurtulmak zorunda olan bir ekip ve bunun için iyi bir futbolcu kadrosu, iyi bir teknik kadrosu var ve iyi bir yönetimi var. Kırılgan olmamak, büyük olmamanın en koşulu. Kırılgan olamazsınız. Kırılma haftası olarak bakmıyorum. Ama bir derbi havasıdır, şenlik haftasıdır. Futbol şölendir. Derbiler özeldir, şölendir. Futbolun bayramıdır. O bayramlardan bir tanesidir. Türkiye’nin en özel derbisini oynayacağız, bunun eşliğinde oyuncular bunun hazırlığını yapıyorlar. Antrenörler de gerek futbolcuuk döneminde derbi oynamaya oynatmaya alışkın bir teknik heyet. İyi futbol oynayan, formda ve kaliteli ayaklara sahip bir ekiple oynuyoruz. bunun neticesinde hazırlıklarımızı sürüyor.

Nasıl bir oyun ortaya çıkar dediniz, iyi bir oyun ortaya çıkar. Genelde beraberlik, bir puan almak için oynuyor Kadıköy’e giden takımlar ama biz elimizden geleni yapacağız.

BEŞİKTAŞ CAMİASINA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Beşiktaş camiasına da çok teşekkür ediyorum. Çünkü kendi camialarından olmayan bir profosyoneli kabul etmiş biri, onları kabul etmiş olmaları, güveniyor olmalı çok önemli. Bu yüzden tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum.

Rutin çalışmalarımızı yapıyoruz. 8+8+8 nasıl tasarladınız sorusuna gelecek olursak, bugün teknik direktörümüz Biliç yardımcıları ile beraber hocaya 31 oyuncumuzun ve futbol hayatına çeşitli kulüplerde devam eden futbolcularımızın kontrat bitiş tarihlerine göre bir liste verdik. O futbolcuların her birinde kontrat sonlarında devam edip etmeme konusundaki gibi bir form verdim. Diğer hocalar da bu form için çalışıyor. Bu konu da Koray hocaya da teşekkür ederim. 3-4 yıllık projeksiyonları içeren bir çalışmaya imzasını attıkları için. Neye ihtiyaç olduğuna karar veriyor. Transfer dönemimizde hangi sezon, hangi pozisyona ihtiyacımız var, o pozisyon için hangi futbolculara ihtiyaç olduğunu gösteren çalışmayı bugünki çalışma ile bitirmiş oluyoruz.

Almanya ve Hollanda’da son raporlarımızı hazırladık. O çalışmalar devam ediyor. Diğer taraftan Düsseldorf’da bir fuar vardı. Oradan sponsor konusunda gelişme olursa sezon sonunda bir atletik performans laboratuarı ve kliniği olacak inşallah. Umut ediyoruz. Performansa %10 gibi bir katkı yapabileceğini düşünüyorum. Biyonik adamlardan kurulu bir takım olmadığını zaman zaman söylüyoruz, bunlardan bir tanesi biyonik adamları transfer etmekse, bir diğeri budur.

Performansı devam ettirmek, ölçmek ve kontrol etmekten geçer. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Bu kamuoyunun dikkatini çekmez bende isterim başarılı olmak, kupalarla ayrılmak isterim. Ama bunu başarmış biri olarak ayrılmayı daha çok isterim. Çünkü kupa bir kaç gün bizi mutlu eder, şampanyalar patlar ama geleceği yatırım yapmak için o daha önemli. Ama insanlar bana o yatırımdan puan vermeyecektir. Benim performansımı oradan değerlendirmeyecektir ama şahsen ben kendi performansımı oradan değerlendireceğim. Ben çok istiyorum, inşallah olur.

Kartalbakisi.com