SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, THY Avrupa Ligi maçlarından kısa bir süre sonra çıktıkları lig karşılaşmalarında aldıkları sonuçların hiçbirinin sürpriz olmadığını, çok yorucu bir lig oynadıklarını söyledi.

Karakaş, yaptığı açıklamada, THY Avrupa Ligi’nde mücadele eden takımların Türkiye Ligi’nde alacağı skorların sürpriz olmayacağını belirterek, “Türkiye Ligi’nde alacağımız sonuçların hiçbiri sürpriz değil. Sadece bizim değil Galatasaray Liv Hospital ve Anadolu Efes’in de Türkiye Ligi’ndeki alacağı skorların hiçbiri sürpriz değil. Çünkü çok yorucu bir lig oynuyoruz. THY Avrupa Ligi maçından 36-40 saat sonra lig maçına çıkıyoruz” diye konuştu.

Ligdeki rakiplerine karşı hazırlanacak zamanları olmadığını savunan Nedim Karakaş, “Bu yoğun program, takımı olumsuz etkiliyor. Rakibimize karşı hazırlık yapamıyoruz. O yüzden Banvit maçındaki gibi neticeler normal” ifadelerini kullandı.

“Banvit güzel oynadı, iyi hazırlanmışlar”

Karakaş, Banvit karşısında istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını ve mağlup olduklarını belirtti.

Banvit’in şu an formda olduğunu aktaran Nedim Karakaş, şöyle devam etti:

“Banvit güzel oynadı, iyi hazırlanmışlar. Şu anda formdalar. Banvit oyunun başından sonuna kadar evinde oynamanın, dinlenmiş olmanın verdiği avantajla çok iyi mücadele etti. Biz istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Netice olarak maçı kaybettik. Ancak onlar da maalesef Avrupa’da istedikleri sonuçları alamıyorlar. Zorlu lig maçlarından sonra Avrupa’da oynadıkları için belki o sıkıntıları çekiyor. Bu lig böyle devam edecektir. İşin sonu geldiği zaman neyin ne olacağı belli olur. Oraya kadar daha çok var.”

“Söylemezoğlu’nun çaldığı düdükler yanlış”

Nedim Karakaş, Banvit-Fenerbahçe maçının baş hakemi Fatih Söylemezoğlu’nun bir tarafa çaldığı düdükle diğer tarafa çaldığı düdüklerin aynı olmadığını ileri sürdü.

Oyunun başında savunmada gayet iyi olduklarını belirten Karakaş, “Ancak sonra savunmamız düştü. Bu normal değil, belki yorgunluktan. Hakemlerin çaldığı düdükler de etkili oldu. İlk devrenin bitmesine 1 dakika kala rakibimize tek bir faul çalınmamış, Banvit’in antrenörü oyuncularından taktik faul yapmaları istediği için 3 tane faul aldılar. Bu da es geçilmemesi gereken bir olay” diye konuştu.

“Öncelikle şunu söyleyeyim mağlubiyetimizin hakem yönetimiyle alakası yok” diyen Nedim Karakaş, şunları kaydetti:

“Fakat Fatih Söylemezoğlu’nun çaldığı düdükler yanlış. Fatih’in dürüstlüğü konusunda ben bugüne kadar şüpheye düşmedim. Ancak bir tarafa çaldığı düdükle diğer tarafa çaldığı düdükler aynı değil. Fenerbahçe camiasının güven duymadığı bir hakem Fatih. Bir hakem hata yapar bunu kabul ederim, ama yıllar yılı devamlı değişmeyen bir şekilde tek taraflı hata olunca ben de söylenenlere inanmak zorunda kalıyorum.”

Nedim Karakaş, Banvit maçını unutup, THY Avrupa Ligi’nde 29 Kasım Cuma günü Barcelona ile deplasmanda oynayacakları maça konsantre olacaklarını vurgulayarak, “Barcelona’ya da galibiyet için gideceğiz. Barcelona galibiyeti büyük bir ihtimalle grubu birinci bitirmemizi sağlayacaktır. Zorlu bir rakip, yorucu bir deplasman. Galibiyetle yolumuza devam etmek istiyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:11:41,