SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hıncal Uluç’tan olay Drogba yorumu

Spor basını, Didier Drogba'nın her topun başına geçmesini ağır bir dille eleştirirken; bu eleştirilerden en sertini de Hıncal Uluç yaptı.

Güncellenme: 15:26, 26/11/2013
Hıncal Uluç’tan olay Drogba yorumu

Galatasaray ile Sivasspor arasında oynanan maçın ardından NTVSpor’a konuşan Rıdvan Dilmen, Drogba’nın Galatasaray’ı çiftliğe çevirdiğini dile getirmişti. Rıdvan Dilmen’e bir destek de Hıncal Uluç’tan geldi. Sabah.com’tr’ye değerlendirmelerde bulunan Uluç, “Ünal Aysal’ın çiftliği var, çiftliğinde Drogba’sı var” ifadesini kullandı.

GALATASARAY, 9 KİŞİ OYNUYOR

Drogba’nın çok kötü bir futbol oynadığını ifade eden Uluç, “ultrAslan, bir vücut hareketinde, bir şut attığında, hele o şut bir de gol olursa ‘En büyük Drogba, en büyük Sneijder’ diye bağırıyor! Peki geri kalan 89 dakika bunlar ne oynuyorlar? İkisi beraber oynadığı zaman Galatasaray 89 dakika eksik oynuyor, 9 kişi oynuyor. Sneijder sahte de olsa koşuyor, işe yaramayan koşular yapıyor, Drogba onu da yapmıyor. Drogba’nın koştuğu falan yok. Hiçbir topa atak yapmıyor, hiçbir topu istemiyor, devamlı rakibin arkasında ayağına top bekliyor! Yani olabilecek en kötü futbolu oynuyor.” dedi.

DROGBA, F.BAHÇE’NİN ÇARESİ OLDU

Drogba ve Sneijder transferlerinin Galatasaray’ı çökerttiğini dile getiren Uluç, “Çare Drogba!! Fenerbahçe’nin çaresi oldu Drogba!.. Galatasaray’ı çökertmek için Aziz Yıldırım yapsaydı bu transferleri, utanır, yapmazdı. ‘Bu kadarı fazla’ derdi. Bunlar geldiğinden beri Galatasaray’ın burnu çöpten çıkmadı. Rıdvan Dilmen diyor ki; “Galatasaray, Drogba’nın çiftliği.” İfade doğru da özne yanlış. nal Aysal’ın bir çiftliği var, çiftliğinde Drogba’sı var, çiftliğinde Sneijder’i var. İşte Galatasaray bu hale gelir.” şeklinde konuştu.