SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’da Sneijder tartışması

Manchester United’ın ilgilendiği Hollandalı yıldızın devre arasında gönderilmesi gerektiğini düşünüyor. Mancini ise 4-2-3-1 sisteminin en önemli ismi olarak gördüğü Sneijder’in satılmasına sıcak bakmıyor.

Güncellenme: 09:12, 26/11/2013
G.Saray’da Sneijder tartışması

Galatasaray, Sivasspor engelini aşarak sadece zorlu viraja 3 puanla girmedi, aynı zamanda bu sezonki performansları eleştiri konusu olan Selçuk İnan ile Burak Yılmaz gibi oyuncularını da kazandı.

Milliyet’in haberine göre; Bu ikilinin etkili oyunu sistem tartışmasını beraberinde getirirken, sarı-kırmızılı yöneticiler de konunun içinde yer aldı. Çünkü Roberto Mancini 4-2-3-1 sistemiyle takımını oynatmak istiyor. Bu sistemde de en önemli oyuncu Wesley Sneijder. Ancak Sneijder'in varlığı saha içinde sadece Selçuk'u etkisiz hale getirmiyor aynı zamanda sistemdeki bu oynama ile Burak esas yeri olan forvet yerine sola çekiliyor.

Mancini, Drogba'dan sonra gol bölgesine en yakın isim olarak Burak'ı düşünüyor. Fakat bu durum son dönemde yönetim içinde de sorgulanmaya başladı.

Büyük fedakârlıkla kadroya katılan Sneijder'den beklenen verimi alamadıklarını itiraf eden sarı-kırmızılılar, “Burada karar hocamızındır. Ancak Sivas maçı bazı gerçekleri gösterdi. Selçuk ofansif role soyunduğunda, Burak ise kaleye yakın olduğunda etkili oluyor. İkili arasında da iyi bir uyum var. Biz iddiamızı sürdürmek istiyorsak Selçuk ve Burak'ın formu önemli. Sneijder de önemli ama bize şampiyonluğu Selçuk ve Burak gibi oyuncular getirir” yorumunu yapıyorlar.

Aysal, Nani'yi istiyor

Sivas maçında eski sisteme dönülmesi yönetimde memnuniyet yaratırken, devre arası için Sneijder meselesinin birinci gündem maddesi olacağı belirtiliyor. Inter'den 7,5 milyon euroya transfer edilen Hollandalı futbolcuya, M.United'ın ilgi göstermesi şans olarak değerlendiriliyor. Çünkü bu transfer gerçekleşirse hem İngilizler para verecek hem de Nani gibi ihtiyaç duyulan ve Başkan Ünal Aysal'ın ilgisini çeken bir oyuncu bedavaya getirilecek.

İlk işaret toplantıda

Sarı-kırmızılı yönetimin, Fenerbahçe derbisi ardından geç saatlerde Galatasaray Adası'nda gerçekleştirdiği ve ertesi gün Milliyet tarafından tüm detaylarıyla kamuoyuna duyurulan olağanüstü toplantıda alınan kararlardan biri de sol bek, kanat ve ofansif orta saha oyuncusunun transfer edilmesiydi. Özellikle Sneijder takımdayken Cim-Bom'un ofansif bir orta saha almak istemesi, Hollandalı yıldızın gözden çıkarıldığı iddialarını güçlendiriyor.

Yayınlanma Tarihi:09:04,