SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Elazığspor Kulübü Sportif Direktörlüğü görevinden istifa eden Yasir Elmacı, takımın içinde bulunduğu zor dönemi en kısa zamanda atlatarak üst sıralara yükselmesini ve Spor Toto Süper Lig’de kalıcı olmasını temenni etti.

Elmacı, kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, temmuz ayında başladığı görevi bugün itibarıyla sonlandırdığını belirtti. Kendisini sportif direktörlük görevine layık gören Elazığspor Kulübü Başkanı Selçuk Öztürk ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Elmacı, “Gelinen noktada takım olarak başarısız olduğumuzu kabul etmeliyiz” ifadesini kullandı.

Kendisi hakkında, Elazığ halkının yanlış bilgilendirildiğini belirten Elmacı, şunları kaydetti:

“Hiçbir şekilde Elazığspor camiasını ve taraftarını yargılamak ve sorgulamak haddime olmamıştır, olmayacaktır. Göreve geldiğim günden itibaren Elazığspor’un başarısı için çalıştığımdan dolayı vicdanen rahat olduğumu söylerken, takımın almış olduğu kötü sonuçlar nedeniyle de üzüntülü olduğumun da bilinmesini isterim. Ayrıca Elazığspor camiasının tek kuruşunu dahi israf etmemek için elimden gelen her şeyi yaptığımı Elazığspor yönetiminin bildiği gibi spor kamuoyu ve tüm Elazığ halkının da bilmesini isterim. Temennim, Elazığspor’un içinde bulunduğu zor dönemi en kısa zamanda atlatarak layık olduğu üst sıralara tırmanması ve ligde kalıcı hale gelmesidir.”

Yayınlanma Tarihi:13:37,