SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Futbol Takımı’nın doktoru Ertuğrul Karanlık, antrenmanda dizinden sakatlanan Fransız oyuncuları Julien Escude’nin bir gün içinde takıma dönmesini beklediğini söyledi.

Siyah-beyazlı takımın, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yaptığı antrenman sırasında basın mensuplarına açıklamada bulunan Karanlık, Escude’nin antrenmanda Oğuzhan ile çarpışarak dizinden sakatlandığını hatırlatarak, “Kemik ödemi ve aynı zamanda diz yan bağlarında hafif bir zorlama oldu. Durumu iyi, yarından itibaren rehabilitasyon çalışmalarına başlayacak. Birkaç gün sonra takıma dönmesini bekliyorum” diye konuştu.

Karanlık, ayak bileğindeki sakatlık sonrası tedavisi tamamlanan Muhammed Demirci’nin de takımla çalışmalara başladığını ifade etti.

“FERNANDES’İN RAPORU İKİNCİ DERECEDEN YIRTIK ŞEKLİNDE GELDİ”

Ertuğrul Karanlık, siyah-beyazlı takımın 14 Kasım’da Ukrayna’nın Shakhtar Donetsk ekibiyle yaptığı maçta sakatlanan ve arka adalesinde ikinci derecede yırtık olduğu açıklanan Manuel Fernandes’in beklenenden daha kısa sürede sahalara dönmesiyle ilgili yorumları değerlendirdi.

Yaklaşık 2-3 hafta sahalardan uzak kalacağı belirtilen ancak dünkü Torku Konyaspor maçında ilk 11’de forma giyen Fernandes’in MR’nın Acıbadem Hastanesi’nde çekildiğini anlatan Karanlık, şunları kaydetti:

Biz Acıbadem Hastanesi ile çalışıyoruz. Sakat oyuncuların MR’larını orada çektiriyoruz. Oradan bir uzman doktorun raporu geliyor. Fernandes’in de raporu ikinci dereceden yırtık şeklinde bize geldi. Aynısı daha önce sakatlık yaşayan Oğuzhan’da da oldu. Bizim tedavimiz ise biraz farklıdır. Her sakatlık aynı değil. Fernandes’in tedavisine zaman geçirmeden başladık. Futbolcumuz bütün gün buradaydı. Gerektiği zaman iğneler yaptık. Fizyoterapist ve masör arkadaşların da tecrübelerinden yararlanarak futbolcumuzu rehabilitasyon dönemine verdik. Orada da Dolu (Arslan) hocayla gereken seviyeye getirdikten sonra takıma verdik. Biz kesinlikle kimseyi zorlamıyoruz. Kendisini iyi hissettiği zaman takıma dönmek istiyor. Fernandes iyi olduğunu söyledi ve başarılı test sonrası takıma geri döndü.

“SAKATLIKLA İLGİLİ HİÇ SÜRE VERMEDİM”

Ertuğrul Karanlık, sakatlanan futbolcuların ne zaman iyileşeceğine dair şimdiye kadar hiç süre vermediğini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz Acıbadem Hastanesi’nde MR çektiriyoruz. Yani ben oradaki uzman doktorun raporunu açıklıyorum. Ertuğrul Karanlık raporu değil bu. Ben kesinlikle Fenerbahçe’de de çalıştığım dönemde hiç süre vermedim. Gazeteci arkadaşlar bunu yazıyor. Kafalarına göre maalesef bir şeyler uyduruyorlar. Ben her sakatlığı farklı yorumluyorum. Başka kulüplerdeki çalışma tarzı farklıysa ona ben bir şey söyleyemem. Futbolculara sorabilirsiniz. En iyi doktor hastadır. Bir futbolcu gelip ‘aslında küçük bir şey vardı, doktor büyüttü’ derse o zaman haklısınız. Ancak haksızlık yapıyorsunuz. Ben şimdiye kadar hiç süre vermedim.”

Karanlık, bir soru üzerine sol diz çapraz bağlarından iki kez ameliyat alan İsmail Köybaşı’nın durumunun iyi olduğunu ve takımla çalışmalarını sürdürdüğünü anlattı.

Ertuğrul Karanlık, Beşiktaş’ta ileriki dönemde bir sağlık merkezi kurmayı düşündüklerini de sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:14:10,