SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, Spor Toto Süper Lig’de, Medical Park Antalyaspor ile cuma günü sahalarında yapacakları maçı kazanmak istediklerini söyledi.

Medical Park Antalyaspor maçı hazırlıklarına kulüp tesislerinde gerçekleştirdiği idmanla başlayan Sivasspor’da, teknik direktör Carlos, antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galatasaray karşısında alınan mağlubiyet ve maçın hakemi Halis Özkahya’nın verdiği kararlar hakkında konuşan Carlos, “Hakemin verdiği kararlara şaşırdık. Maçı herkes izledi, dünya genelinde izlenebilecek bir maçtı. Gerçekten çok iyi şeyler yaptık, üstün oynadık, galibiyet alabilecek şekilde oynadık. Hakemin verdiği kararlarla ilgili, açıkçası bunu daha yetkili mercilere bırakmak lazım. Merkez Hakem Kurulu ve Türkiye Futbol Federasyonu gibi. Onlar da maçı izledi, gereken kararları onlar zaten vereceklerdir” dedi.

Carlos, Galatasaray maçında kart gören ve cuma günü oynayacakları Medical Park Antalyaspor maçında cezalı duruma düşen futbolcuların olduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

“Bulunmayan futbolcularımızdan dolayı şikayet edip de bu maça ona göre çıkacak halimiz yok. Antalyaspor iyi bir ekip, dün bir mağlubiyet aldı. Buraya da savaşmak için geleceklerdir, bunun bilincinde olacağız. Elimizdeki en iyi 11’i çıkartıp, bu maçı da almaya çalışacağız. ”

Kaleci Korcan Çelikay, Aydın Karabulut, Timur Bayram Özgöz ve Kamil Grosicki’nin antrenmanda yer almadığının sorulması üzerine de Carlos, “Korcan izinliydi. Timur’la görüşeceğiz, bugün hangi sebepten dolayı antrenmana katılmadığını soracağız. Aydın da uçağa yetişemediği için bugün antrenmanımıza katılamadı, onunla da görüşeceğiz, böyle bir şey olmaması lazımdı. Kamil’le de konuşup, onun için en iyisi neyse ona göre karar vereceğiz. Takımla ilgili saha içinde ve saha dışında verilmiş bütün kararlarda sorumluluk bana aittir” diye konuştu.

Öte yandan kulüp tesislerine gelen noter, antrenman sonrasında futbolcuların imzalarını alarak, idmana katılmayan futbolcular için tespit tutanağı hazırladı.

– İdman

Teknik direktör Carlos yönetiminde gerçekleşen antrenman, top kapma çalışmasıyla başladı. Galatasaray maçında forma giyen futbolcular ayak tenisi oynadı. Diğer futbolcular ise pas çalışmasının ardından yarı sahada çift kale maç yaptı. Antrenman şut çalışmasıyla sona erdi.