SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi’nde Çarşamba günü kritik Real Madrid maçına çıkacak olan İtalyan teknik adam Roberto Mancini, Şampiyonlar Ligi’nin resmi dergisi olan Champions’a konuştu.

Galatasaray’a Avrupa’nın en iyi kulüplerinden biri olduğu için geldiğini dile getiren Mancini, sarı-kırmızılıların başına geçtiği için kendisini çok şanslı hissettiğini ifade etti.

Devler Ligi’nde Real Madrid karşısında alınan 6-1’lik şok yenilginin ardından durumu toparlanmanın kolay olmadığını belirten İtalyan teknik adam, Santiago Bernabeu’da ve Juventus karşısında iyi bir sonuç almak istediklerini dile getirdi.

48 yaşındaki teknik adam, “Galatasaray’ı nasıl bir oyun anlayışıyla oynatmak istiyorsunuz?” sorusuna ise, “Her teknik direktörün kendine has bir oyun anlayışı vardır. Bizim amacımız iyi oynayıp bu yıl da lig şampiyonu olmak” cevabını verdi.

“SNEIJDER VE DROGBA GİBİ”

Sneijder ve Drogba gibi tecrübeli oyuncuların hem takım arkadaşlarına hem de kendisine antrenmanlarda çok yardımcı olduğunu vurgulayan Mancini; bu deneyime sahip 2-3 oyuncuya ihtiyacı olduğunu ifade etti. Mancini; bu yıl için Şampiyonlar Ligi’ndeki hedeflerini üst tura geçmek olarak belirlerken, “Bunu başarırsak harika bir işe imza atmış oluruz” ifadelerini kullandı.

Roberto Mancini, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde ağırladığı İtalyan gazetecilere verdiği röportajında ise Türkiye’de büyük saygı gördüğünü söyledi.

Galatasaray’ın teklifini büyük bir heyecan ve istekle kabul ettiğini belirten Mancini, yardımcılarıyla birlikte Florya’da sakin bir yaşam sürdüklerini ve bundan memnun olduklarını dile getirdi.

Pirlo transferi hakkında ise “Pirlo gerçek bir şampiyon. Tabi ki onu kadromda görmek isterim, onu herkes ister” ifadelerini kullandı.

 

Yayınlanma Tarihi:09:54,