SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Eskişehirspor, beklentilerimize cevap verecek bir takım olduğu için burayı tercih ettik. Burada futbola ait değerleri tekrar canlandırıp şehrin potansiyelini tekrar harekete geçirebilirsek, burada çok önemli başarılara imza atacağız” dedi.

Sağlam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bursaspor’dan ayrıldıktan sonra bir dönem çalışmak istemediğini belirterek, her şeye rağmen futboldan bu kadar uzak kalmasının doğru olmadığını düşündüğünü kaydetti.

Birçok kulüpten teklif aldığını ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:

“Bursa, şehir ve takım olarak, futbol kültürü olarak farklı bir kent. Benzer kültürde, futbolu yaşayan bir futbol kentinde bu işe devam etmek istedim. Eskişehirspor, beklentilerimize cevap verecek bir takım olduğu için burayı tercih ettik. Burada futbola ait değerleri tekrar canlandırıp, şehrin potansiyelini tekrar harekete geçirebilirsek, burada çok önemli başarılara imza atacağız. Bu beklentilerle Eskişehir’e geldim. Beklentilerimiz de yavaş yavaş takımın ortaya koyduğu performans ve görüntüler ortaya çıkmaya başladı. Bu, sevindirici. Eskişehirspor’da olmaktan dolayı çok mutluyum.”

-“Genç futbolculara şans verdik”

Sağlam, Türk futbolunda başarılı olmanın önemine değinerek, bu ortamda genç futbolculara forma şansı vermenin bazen riskleri de beraberinde getirdiğini vurguladı.

“Riskleri göğüsleyebiliyorsanız, genç futbolcuyu kazanabiliyorsunuz” diyen Sağlam, şunları söyledi:

“Bu riski sadece antrenör göğüslemeye kalkarsa, bu iş çok zor. Biz, genç futbolculara şans verdik. O çocuklar yeteneklerini performansa dönüştürdü, sorumluluk aldılar, işi iyi götürdüler. Ancak zaman zaman başarısız olanlar da bulunuyor. O dönemde antrenöre destek olabiliyorsanız, genç futbolcuları kazanabiliyorsunuz. Genç futbolcular, güvenimizi boşa çıkartmadı. Milli maçları izlerken Tarık ve Aytaç’ı görünce kendi çocuğum orada oynuyormuş gibi mutlu oldum. Bir antrenör için en az şampiyonluk almış, bir kupa kazanmış kadar onu gururlandıran ve onurlandıran bir olaydır. İlk kez forma giymesine rağmen iyi bir performans sergiledi.”

Yayınlanma Tarihi:11:36,