SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Körüstan, “Batalla’nın bugün yapmış olduğu basın toplantısındaki açıklamalarından ben bir şey anlayamadım. Çok doyurucu bir açıklama değildi” dedi.

Körüstan, “Bursaspor TV”ye yaptığı açıklamada, Pablo Martin Batalla’nın sabah saatlerinde yaptığı açıklamaları takip ettiğini ve bu açıklamaların kendisine “doyurucu” gelmediğini belirtti.

“Zaman içinde inşallah hey şey değişir, düzelir diye düşünüyorum” diyen Körüstan, şunları kaydetti:

“Batalla’nın bugün yapmış olduğu basın toplantısındaki açıklamalarından ben bir şey anlayamadım. Çok doyurucu bir açıklama değildi. Zaman içerisinde inşallah her şey değişir, düzelir diye düşünüyorum. Geriye dönüş neden olmasın? Biz kapıları hiçbir zaman için kapatmadık. Yaptığı açıklamalar hoş değildi. Çok kritik haftalardayız. Çok fazla basın önünde tartışmak istemiyoruz.”

Körüstan, Kasımpaşa maçının ardından yapmış olduğu açıklamada bazı ifadelerinin istemeyerek ağzından çıktığını da vurguladı. Maç atmosferi ile kendisini iyi ifade edemediğini vurgulayan Körüstan, şöyle devam etti:

“Maçın stresiyle ve maçta yapılan o hareketle birlikte konuştum. Biz futbolcularımızı maça çok güzel motive etmiştik. Biz gol atınca bir grup taraftarın Batalla tezahüratlarında bulunmaları bana futbolcularımızın motivasyonunu bozdu gibi geldi. Neticede bozdu da. Çünkü takım ihanete uğramıştı. Onun için yaptıkları hoş değildi. Kimsenin Bursasporlu’luğunu ölçüp, biçecek halim yok. Neticede hepsi bizim kardeşimiz, hepsi Bursasporlu’dur. Ben o ifadelerimi öyle kullanmak istemedim ama ağzımdan öyle çıktı. Bunu buradan düzeltmiş olayım.”

Erkan Körüstan, bu akşam yapacakları yönetim kurulu toplantısında Pablo Martin Batalla konusunun görüşüleceğini ve hukuken ne kadar ceza verilebiliyorsa onları vereceklerini sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:17:43,