SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, son dakikalarda gelen galibiyetlerle ilgili konuşurken bu galibiyetlerin şans olmadığını çalışarak kazandıklarını dile getirdi.

Ersun Yanal’ın açıklamaları;

‘Aslına bakarsak bugün 3 farklı oyunu özetlememiz gerekiyor. Oyunun hemen başında bulduğumuz ve daha sonrasında yakaladığımız pozisyonlar maçın gidişatını gösterdi. Antalyaspor’un hızlı hücum yapabilecek oyuncuları var, belki de bu konuda Türkiye’nin en iyi takımlarından biri.

Bu konuda korkumuz var, geri dönüşlerde sıkıntı yaşadık. Maçın ikinci yarısında üretkenlikten uzak kaldık ama daha sonra oyunu dengelemeye başladık. Neticede kazandık ama nasıl kazandığımızı da sorgulamamız gerekiyor. Önümüzdeki hafta Beşiktaş ile oynayacağız. Beşiktaş da Antalyaspor gibi hızlı çıkan bir takım. Antalyaspor maçından bu yönde büyük dersler çıkartmamız gerekir.

Bizim oynamamız gereken bir oyun vardı, oyuncularımız zaman zaman bunu gerçekleştirdi ama golü bulamadık. Oyuncularımızın ciddiyetsiz olduğunu söylemek istemiyorum. Ne olursa olsun golü bulmamız gerekiyordu ve golü bulmakta da zorlanacağımızı kendi aramızda konuştuk.

Bunlar şans değil, Fenerbahçe olarak çok istiyoruz, dayanıklılığımız çok iyi. Şans istemektir, şans dayanmaktır, şans mücadele etmektir. Biz bunların hepsini yapıyoruz. Bu nedenle bu konuda bir şans olduğunu söylemek yanlış olur.’

Yayınlanma Tarihi:21:31,