SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’nde Türk Telekom’a 96-74 mağlup olan Pınar Karşıyaka, ligde 7. haftada 2. yenilgisini yine deplasmanda aldı.

ULEB Avrupa Kupası E Grubu’nda hafta içinde Bosna Hersek’te Igokea’ya iki uzatma sonunda 110-98 mağlup olan Pınar Karşıyaka, ligde de Türk Telekom’a 96-74 yenildi. Ligde ikinci mağlubiyetini yine dış sahada alan İzmir temsilcisi, daha önce Anadolu Efes maçını 73-68 geride tamamlamıştı.

Bu sezon Türkiye Kupası, ULEB Avrupa Kupası ve Beko Basketbol Ligi’nde 16. maçını geride bırakan Pınar Karşıyaka, 5. yenilgisini aldı. Kendi evinde henüz hiç yenilmeyen yeşil kırmızılı ekip iki uzatmaya giden ve potasında 110 sayı gördüğü Igokea maçı dışında bu yıl en çok sayıyı Türk Telekom maçında potasında gördü.

Türk Telekom karşısında 74 sayı kaydeden İzmir temsilcisi, bu sezon en düşük sayı bulduğu maçlarından birini oynadı. Pınar Karşıyaka, daha önce Rus ekibi Khimki karşısında 66, Anadolu Efes önünde de 68 sayı bulabilmişti.

Sırada ULEB Avrupa Kupası var

ULEB Avrupa Kupası E Grubu’nda ikinci durumda bulunan Pınar Karşıyaka, çarşamba günü İzmir’de Romanya’dan CSU Asesoft Ploiesti’yi konuk edecek. Yeşil kırmızılı ekip deplasmandaki ilk müsabakayı 80-72 yenmişti. İzmir temsilcisi ligde ise gelecek hafta Banvit’i konuk edecek.

Yayınlanma Tarihi:14:48,