SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hücum hattında çok istemesine rağmen Almeida'nın yanında ikinci bir golcü oynatamamaktan şikayetçi olan Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, bu sistemi hafta içinde denedi ama memnun kalmadı.

Torku Konyaspor karşısında takımı 4-4-2 oynatmayı planlayan Hırvat teknik adam, adeta sistemin arıza çıkarması nedeniyle bu isteğinden anında vazgeçti. Çift forvetli sistemin daha başlamadan çöktüğünü görür görmez yardımcılarına durum değerlendirmesi yapan Bilic, “Eğer bu sistemle oynarsak her maç puan kaybederiz. Orta sahadaki oyuncularımın özellikleri takımı çift forvetli oynatmama engel oluyor” diye konuştu.

Taktik antrenmanlarında Almeida'nın yanında Mustafa Pektemek, Eneramo, Ömer ve Holosko'yu değişmeli olarak deneyen Hırvat hoca, orta sahanın boş kalması ve iki golcünün yeteri kadar pas alamaması nedeniyle eski sisteme dönme kararı aldı. Siyah-beyazlıların teknik patronu, “Benim en çok istediğim şey, futbolda sistemi 4-4-2 üzerinde kurmak. Ama yıllardır 4-3-3 oynayan takımları değiştirmek kolay değil. Yapılan transferler hep ileride üçlü oynanması için yapılmış. Bu sene 4-4-2'yi oynatmam. Ancak maçlarda skor avantajı yakalayarak öne geçtiğimiz durumlarda oyun içerisinde çift forvete geçebilirim” yorumunu yaptı.

Öte yandan tek forvet oynandığı için maçlarda gol sıkıntısı çeken ve bunun çaresini de hücum oyuncularına ekstra çalışmalar yaparak bulmayan çalışan Slaven Bilic, bu konuda özellikle Almeida'ya sık sık uyarılarda bulunuyor. Kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda daha fazla dikkat isteyen Hırvat hoca, Portekizli futbolcusuna güveniyor.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:09:17,