SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik direktör Ersun Yanal'ın büyük hayali… Sarı-Lacivertliler'in tecrübeli hocası, Manchester United ile adeta tarih yazan Sir Alex Ferguson'un otobiyografisinin yer aldığı kitabı okuyup bitirdi.

Yanal'ın kitaptan fazlasıyla etkilendiği ve özellikle Dirk Kuyt ile ilgili yazılanlardan da gurur duyduğu öğrenildi. Kuyt için Ferguson kitabında, “Saha içerisinde ileride baskı kurması, geri dönüşleri ve disiplinli oluşuyla Kuyt, bir çok futbolcuya örnek teşgil etmeli” diye bahsetmişti. Ünlü çalıştırıcının bu satırlarından fazlasıyla etkilenen Ersun Yanal, “Bu tipte bir çok oyuncu var ancak bu kitabı okuduktan sonra Kuyt'ı ayrı bir sevdim ve onunla ile bir kez daha gurur duydum. Bizde de Emre, Alves, Gökhan, Egemen, Mehmet Topal, Webo gibi bir çok liderin bulunması beni mutlu ediyor. Bu tip isimleri takımda ne kadar fazlalaştırırsak bizim için o kadar iyi olur” dedi.

BÜYÜK HEDEF

Sir Alex Ferguson'un kitabından fazlasıyla etkilenen teknik direktör Ersun Yanal da artık kendisine yeni bir hedef koydu. Sarı-Lacivertliler'in başarılı hocası da gelecekte Fenerbahçe'de başarılarla dolu seneler geçirip bir kitap yazma fikrini benimsedi. Ersun Yanal bu kitapta Fenerbahçe'nin yanı sıra yönettiği diğer takımlar ve birlikte çalıştığı futbolculara da yer vermeyi planlıyor.

YÜZLER HEP GÜLÜYOR

Fenerbahçe'nin keyfine diyecek yok… MP Antalyaspor maçının hazırlıkları sürerken; dün de Samandıra'da aynı görüntüler vardı. Futbolcular son derece hırslı çalışırken atılan kahkahalar da Samandıra'yı çınlattı. Ersun Yanal yönetiminde, antrenmanın başındaki yarım saatlik bölüm basın mensuplarına açık tutuldu. F.Bahçe bu sabah yapacağı idmanın ardından Antalya'ya gidecek.

Habertürk