SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, THY Avrupa Ligi A Grubu’nda Ukrayna’nın Budivelnik Kiev takımını 84-68 yendikleri maçın ikinci çeyreğinde savunma ve hücumda ortaya koydukları mücadelenin dönüm noktası olduğunu belirtti.

Ülker Sports Arena’da oynanan maçtan sonra düzenlenen basın toplantısına katılan Obradovic, çok iyi bir maç oynadıklarını ifade ederek, karşılaşmayı şöyle değerlendirdi:

“Çok iyi bir maç oynadığımızı düşünüyorum, özellikle de ilk yarıda. İkinci çeyrek dönüm noktamız oldu. Agresif savunmamız ve hücumlarda hiç kaçırmayarak güzel bir mücadele ortaya koyduk. Tabii ki her hafta olduğu gibi bir gün sonra Türkiye’de maçımız var. Bir kere daha taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. Taraftarlar artık bizi anladılar. Nasıl oynadığımızı gördüler. Bu yüzden destek veriyorlar ve biz de onları hayal kırıklığına uğratmadan bu şekilde devam etmeliyiz.”

Obradovic, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve futbol takımı teknik direktörü Ersun Yanal’a da verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti.

“BİRÇOK ALANDA ZAYIF KALDIK”

Budivelnik Kiev Başantrenörü Ainars Bagatskis ise Fenerbahçe Ülker karşısında birçok alanda zayıf kaldıklarını ve yenildiklerini belirterek, karşılaşmayı şöyle değerlendirdi:

“Fenerbahçe Ülker çok daha ileriye gidecek ve başarılı olacak bir takım. Bizim için çok zor bir maç oldu. Bugün için çok favori olduğumuzu söyleyemeyeceğim. Takım olamadık, birçok alanda zayıftık. Rakibimiz Zoric ve Bogdanovic ile çok iyi oynadı. Çok hatalı atışlarımız da oldu, Fenerbahçe Ülker bunlardan iyi faydalandı. Aslında çok uzakta değildi Fenerbahçe ama çok hata yaptık ve yenildik. Fenerbahçe Ülker çok zeki bir takım ve bu zekasını sahaya yansıtıyor.”

Gruptaki mücadelede bundan sonrası için takımdan beklentisinin ne olduğu sorusuna Bagatskis, “Aslında rakibimizin kim olduğu hiç önemli değil. Bizim kendimize odaklanmamız gerekiyor. Halen Son 16 şansımızın olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe taraftarının etkisini hissetmemenin mümkün olmadığını kaydeden Bagatskis, “Taraftarı üzmek istedik ancak yapamadık. Bir dahaki sefere” diyerek sözlerini tamamladı.