SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Batalla kararından vazgeçti

Bursasporlu Pablo Martin Batalla'nın menajeri Suzan Naguf, İstanbul'a giden Arjantinli oyuncunun, Bursa'ya dönerek 25 Kasım'da antrenmana çıkacağını söyledi.

Güncellenme: 15:56, 23/11/2013
Batalla kararından vazgeçti

Naguf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Batalla’nın, bazı sorunlar nedeniyle kendi iradesiyle Spor Toto Süper Lig’deki Kasımpaşa karşılaşmasında oynamak istemediğini ifade etti.

Batalla’nın, bu kararının ardından psikolojinin daha fazla etkilenmemesi ve bir süre dinlenmek amacıyla İstanbul’a gittiğini dile getiren Naguf, “Neticede kendisi Bursaspor’un oyuncusudur. Batalla, Bursa’ya dönerek pazartesi günü antrenmana çıkacaktır. Şu an itibarıyla kararı bu yöndedir” dedi.

Oyuncunun, Bursa’yı ve Bursaspor’u çok sevdiğini dile getiren Naguf, son gelişmelerden çok rahatsız olduğunu vurguladı.

Olaylarla ilgili tüm kararın sadece Batalla’ya ait olduğuna işaret eden Naguf, “Oyuncumu etkilediğim yönde bazı iddialar var. Ne oyuncumu etkileme gibi bir durumum ne de kendi başıma karar vermem söz konusu. Her şey Batalla’nın istediği şekilde oldu” diye konuştu.

‘ÇOK SEVDİĞİM TARAFTAR İÇİN ŞEHRE DÖNECEĞİM’

Bursaspor’un Arjantinli futbolcusu Pablo Martin Batalla, çok sevdiği yeşil-beyazlı taraftarlar için Bursa’ya döneceğini ve 25 Kasım’da düzenleyeceği basın toplantısında kararını açıklayacağını bildirdi.

İstanbul’da bulunan Batalla, menajeri Suzan Naguf aracılığıyla AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisiyle ilgili olaylar nedeniyle üzgün olduğunu belirtti.

 

Gelişmeleri, kaldığı otelden takip ettiğini aktaran Batalla, şunları kaydetti:

“Halen Bursaspor’un futbolcusuyum. Bursasporluyum ve 5 yıldır da o formayı üzerimde gururla taşıyorum. Şu an hislerimin ne olduğunu herkes çok iyi biliyor. Bugüne kadar Bursaspor’dan ayrılmayı hiç düşünmedim. Çok sevdiğim taraftar için şehre döneceğim. Bursa’da pazartesi günü düzenleyeceğim basın toplantısında kendimi ifade edeceğim ve kararımı açıklayacağım.”

Bursa’daki evini boşalttığı yönünde çıkan iddiaların doğru olmadığını ifade eden Batalla, Bursaspor-Kasımpaşa maçını, ailesi ve menajeriyle otelde televizyondan izleyeceğini sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:14:14,