SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’un Arjantinli yıldız oyuncusu Pablo Martin Batalla, 23 Kasım Cumartesi akşamı Bursa’da oynanacak Kasımpaşa maçında forma giymek istemediğini menajeri aracılığıyla yönetim kuruluna bildirdi.

Batalla’nın isteği doğrultusunda geçen hafta Arjantin’den Bursa’ya gelen menajeri Suzan Naguf, öğle saatlerinde Özlüce Tesisleri’nde yeşil-beyazlı yöneticilerle görüştü.

Naguf’un, yöneticilere, bir süredir Bursa’da mutsuz olan oyuncunun, cumartesi akşamı yapılacak maçta forma giymek istemediğini, bu nedenle yarınki kampa katılmayacağını söylediği öğrenildi.

Batalla’nın kararı karşısında şaşıran yeşil-beyazlı yöneticilerin ise sözleşmesi 2017 yılına kadar uzatılan ve kulüpten alacağı bulunmayan oyuncunun yarınki kampa katılması gerektiğini menajer Naguf’a bildirdikleri belirtildi.

BATALLA’DAN MEKTUP

Yeşil-beyazlı takımın 2010 yılında elde ettiği şampiyonlukta büyük payı bulunan ve taraftarın gönlünde taht kuran Batalla, menajeri aracılığı ile açıklama yaptı. Batalla’nın isteği üzerine geçen hafta Arjantin’den gelen menajeri Suzan Naguf aracılığı yönetime mektup ilettiği öğrenildi.

Batalla, mektubunda şu ifadeler yer verdi:

“Sizlere bundan sonra Bursaspor’da oynamayacağımı iletmek istiyorum. Nedeni, takımın teknik direktörü Christoph Daum’la profesyonel ve kişisel problem yaşıyorum. Ben kulübün futbolcusu olarak hocanın ve kulübün projesini bozmak istemiyorum. Onun için bu kararı aldım. 2009 senesindeki gelişimden bu yana hiç kimseyle bir sorun yaşamadım. Profesyonel olarak bütün görevimi yaptım. Yüzde yüz antrenmanları ve maçları oynadım ve kulüp için her şeyi yapmaya çalıştım. 3 ay evvel 2017 senesine kadar kontratımı yeniledim. Jübilemi de Bursaspor’da yapmak istedim. Yöneticilere bu teklifi yaptıkları için teşekkür ediyorum. Bunu yerine getiremeyeceğim diye çok üzgünüm. Bursaspor ailesinin bu kararımı anlamasını istiyorum ve bana ve aileme verdikleri bütün sevgi ve yaptıkları için teşekkür ediyorum.”

Yayınlanma Tarihi:09:02,