SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sergen’e övgü dolu sözler

Gaziantepspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Kızıl, Sergen Yalçın'ı tuttuğunu koparan, futbolla ilgili yaptığı bütün işlerde başarılı olduğu için tercih ettiklerini söyledi.

Güncellenme: 22:22, 21/11/2013
Sergen’e övgü dolu sözler

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Kızıl, “Açıkçası pek çok alternatifimiz vardı. Fakat biz Sergen Yalçın’ı tercih ettik; çünkü hem futbolculuğunda hem de televizyon yorumculuğunda başarılı oldu.

Futbolla ilgili yaptığı her işte başarılı olduğu için kendisini tercih ettik. Cesur bir insan. Birlikte başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

ANADOLU TAKIMLARI ARASINDA EN İYİ BİR KAÇ KADRODAN BİR TANESİYİZ, BU TAKIM BURALARDA OLMAMALIYDI

Sergen Yalçın’ın kadro derinliği ve oyuncu kalitesinden memnun olduğunu dile getiren Kızıl, “Sergen Hoca, kadronun Süper Lig’de, Anadolu takımları içerisinde en iyi kadro olduğunu söylüyor. Çok kaliteli ve potansiyeli yüksek oyuncular var. Buna rağmen takımın bu durumda olması üzücü. En kısa sürede bu kadro hak ettiği yere gelecek. Sergen Yalçın da bunu söylüyor” ifadelerini kullandı.

BORÇ VE ALACAK İDDİASI MASKATLI ÇIKARILIYOR

Kulübün aşarı derecede borcu olduğu, futbolcuların sorun yaşadığını iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirten Mustafa Kızıl, “Her şeyden önce borcu olmayan kulüp yoktur. İkincisi ve daha önemlisi Gaziantepspor, Süper Lig’de mali açından en iyi durumda olan kulüptür. Pek çok kulübün önündedir.

Biz futbolcularımıza geçen sezondan kalan tüm alacaklarını ödedik. Sezon başında İtalya’da yapılan kampta, sadece kulübümüzün değil, ülke futbolunun içinde bulunduğu durum nedeniyle bir takım gecikmeler olabileceğini söyledik. ‘Bizimle savaşmak isteyen kalsın, bu mücadeleyi versin, bunu istemeyen, henüz sezon başındayız, kendine yoluna gitsin’ dedik. Bütün futbolcular kalmayı tercih etti.

Ayrıca biz ödemeler konusunda son derece hassas davranıyoruz. Ama kimin tarafından üretildiğini biliyorum, sürekli futbolcuların sorunu varmış, Gaziantepspor borç batağındaymış gibi gösterilmeye çalışılıyor. Bunların hepsi asılsız. Kimse kendi başarısızlığını, başka gerekçelerle örtmeye çalışmasın” diye konuştu.

Radyospor