SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini’nin ülkesinden Tuttosport’a verdiği röportajda kullandığı, “Juventus’un Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkma şansı yüzde 80” cümlesi, Galatasaray yönetimi tarafından resmi açıklamayla yalanlanınca, SABAH Spor, röportajı yapan gazeteci Marco Bonetto’ya ulaştı…

Mancini’nin Real Madrid ve Juventus maçları hakkında görüş belirtmediğini Galatasaray yöneticisi Sedat Doğan’ın kamuoyuna duyurduğunu ilettiğimiz Bonetto, “Mancini ile yaptığımız röportajda her satır kendisine aittir. Sadece Galatasaray değil İtalyan futbolu için de önemli açıklamalar yaptı. Ben ne dediyse onu yazdım” diye konuştu.

23.37’de yalanlama

Juventus’un İstanbul’a galibiyet ve beraberlik ihtimallerini cebine koyarak geleceğini düşündüğünü Tuttosport’a ifade eden Mancini’nin Florya’da “Ben yüzde vermedim. Taraftarımızın desteğiyle kazanabileceğimizi söyledim”demesi üzerine G.Saray yöneticisi Sedat Doğan, Twitter hesabından “G.Saray forması hiç bir maça kaybetmek için çıkmaz. Mancini, İtalyan basınına herhangi bir şey söylemedi” diye yazmış, bu açıklamaları ise Galatasaray resmi sitesinden önceki gece 23.37’de yapılan “Sayın Mancini, yüzde belirtmedi” beyanatı takip etmişti.

“JUVE’NİN ŞANSI EN AZ % 80”

“Juventus’un tur şansı bizden fazla” ifadesi sonrasında gazeteci Marco Bonetto’nun “Juventus’un şansı yüzde 70 mi?” sorusuna Mancini, “En az yüzde 80. Muhtemelen üç ihtimalden ikisi onlara yarayacak” cevabını vermişti.

UEFA’ya umut dolu mesaj!

Tuttosport’a verdiği röportaj polemik konusu olan Mancini, İtalyan gazetesinden önce röportaj verdiği UEFA resmi sitesine ise daha umutlu konuştu. “Tur atlayacağımız konusundaki güvenim devam ediyor. Takım olarak gelişmeye ihtiyacımız olsa da önümüzdeki Real Madrid maçında iyi bir sonuç alacağımızdan umutluyum. 10 Aralık’ta evimizde oynayacağımız Juventus maçında her şeyimizi ortaya koyacağız. Futbolda dedikleri gibi asla, asla deme” diyen Mancini, Fatih Terim için ise “Ona saygım büyük çünkü Avrupa’nın en iyi teknik direktörlerinden biri” yorumunu yaptı.