SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Devre arasında kadrosunu takviye etmek isteyen Galatasaray, transfer için düğmeye bastı. Mancini’nin talebi doğrultusunda hem savunmanın ortasına hem de sol beke transfer düşünen sarı kırmızılılar Terry ile ilgilenmişti. Hem yabancı hem de yerli futbolcuları listesine alan Galatasaray, devre arasında savunmadaki soruna çare bulmak istiyor.

TERRY OLMADI

Eurosport’tan Alper Aslan’ın haberine göre, takım savunmasında çok ciddi sorunlar yaşayan Galatasaray, listesine ilk olarak Terry’yi almıştı. Ancak İngliliz futbolcu ile anlaşma noktasına gelemeden ipler kopmıştu. Semih Kaya’nın sakatlanmasının ardından defanstaki yerli oyuncu sıkıntısı yeniden ortaya çıktı. Hakan Balta’nın da maç formunu bir türlü yakalayamaması ve sakaltıklardan kurtulamamsı, defansın soluna da acil takviyeyi gündeme getirdi.

SERDAR AZİZ VE GİRAY GÜNDEMDE

Galatasaray’da transfer edilmek istenen yerli oyuncuların başında ise Giray Kaçar ve Serdar Aziz geliyor. Bursaspor’un genç savunma oyuncusu Serdar Aziz, geçtiğimiz günlerde sarı kırmızılı takımın kendisini istediğini de açıklamış ve transferin gerçekleşebilme ihtimalini arttırmıştı. Defans hattına düşünülen bir diğer isim de Giray kaçar. Galatasaray, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Trabzonsporlu futbolcuyu kdevre arasında kadrosuna katmak istiyor. Bordo mavili takımla sözleşme imzalamadığı için kadro dışı kalma korkusu yaşayan Giray, devre arasında Trabzonspor’dan ayrılabilir.

SOL BEKTE ALTERNATİF AZ

Galatasaray defansın solundaki yerli oyuncu sıkıntısını da Eskişehirspor’dan Tarık veya Karabükspor’dan İshak ile çözmek istiyor. Sarı kırmızılı ekip henüz kulüplerle resmi temasa geçmese de oyunculaırn menajerleriyle kısa bir görüşme yaptı. Eğer şartlar oluşursa iki oyuncudan birini devre arasında kadrosuna katmak isteyen Galatasaray, savunmaya iki takviye ile devre arası transfer dönemini kapatmak istiyor.

FORVET VE ORTA SAHA İKİNCİ PLANDA

Son şampiyonda forvet veya orta saha transferi ise ikinci planda. Önceliği takım savunmasını toparlamak ve defansa takviye yapmak olan Mancini, yabancı oyuncularla ilgili listesini de yönetime verdi. Yerli futbolcularla ilgili detayları ise Tugay Kerimoğlu ve Lütfi Arıboğan çözecek.