SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Memnun, Avrupa Ligi’nde her sayının çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Oyuncularımı ortaya koydukları efordan dolayı tebrik ediyorum. Güzel de bir atmosfer vardı. Onun için taraftarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Memnun, Avrupa Ligi’nde yollarına kayıpsız devam ettiklerini hatırlatarak, “Bizim için iyi bir galiyet oldu. İlk yarı müthiş savunma yaptık. Fark artınca konsantrasyonumuzda düşüş yaşandı. İkinci yarıyı aynı enerjiyle oynayamadık. Bunu normal karşılıyorum. Oyuncularla konuştuk ve her zaman aynı konsantrasyonla maçları tamamlamayı umduğumu söyledim” diye konuştu.

Sarı-kırmızılı basketbolcu Şebnem Kimyacıoğlu ise maçın sonucundan çok memnun olduklarını belirterek, “Güzel bir galibiyet oldu. Yolumuza yenilgisiz devam ediyoruz. Her maç daha iyi oynuyoruz. Aynı performansımızı sürdürmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 Sparta&K Moskova Region Vidnoje cephesi

Rusya temsilcisi Sparta&K Moskova Region Vidnoje’nin başantrenörü Alexander Vasin, Galatasaray Odeabank’ı galibiyetinden dolayı kutlayarak, “Galatasaray Odeabank’ı tebrik ediyorum. Çok iyi bir maç oynadılar. Takımlarında çok önemli ve büyük isimler var” dedi.

Psikolojik olarak zor bir karşılaşma oynadıklarını anlatan Vasin, “Hem deplasmanda oynamamız hem de ilk yarıda kaçırdığımız basit toplar nedeniyle psikolojik olarak zor bir maç oldu. Bu yüzdeyle bir maç kazanmak çok zor. İkinci yarı ise çok iyi basketbol oynadık. Bu bizim için umut verici. İleride daha iyi olacağımızı umut ediyorum” ifadelerini kullandı.

Rus oyuncu Evgenia Belyakova da Galatasaray Odeabank’ın çok iyi bir takım olduğunun altını çizerek, “Çok iyi bir maç oynadılar. Bunun için tebrik ediyorum. Biz ise çok genç bir ekibiz. Buraya gelirken çok heyecanlıydık. Sanırım fark bu yüzden çok açıldı. İkinci yarıda ise yapabileceklerimize yakın bir basketbol oynadık. Bu, ilerisi için umut verici” şeklinde görüş belirtti.