SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş yönetimi, Fernandes ile Almeida'ya yıllık 3'er milyon Euro ve maç başı 10 bin Euro ödemeyi kabul etti. Ancak Portekizliler ayrıca 4 milyon Euro imza parası isteyince sözleşme yenileme görüşmeleri açmaza girdi. Rakamı çok yüksek bulan yönetim imza parası vermeye yanaşmıyor.

Beşiktaş'ta yılın hikayesine dönmeye başlayan Portekizli Manuel Fernandes ile Hugo Almeida'nın transfer görüşmelerindeki düğümün nedeni dudak uçuklatan imza parası! İki oyuncu kulüpten yeni sözleşme karşılığı 4 milyon Euro imza parası istiyor.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yöneticiler Erdal Torunoğullları ve Ahmet Kavalcı ile yaptığı toplantıda Fernandes ve Almeida'nın yıllık istediği 3 milyon Euro ve maç başı 10 bin Euro'yu kabul etti. Fakat Portekizliler yeni bir engel daha çıkardılar. İkili, “Biz Beşiktaş Kulübü'nün şu anda yaşadığı durumun farkındayız. Aslında bizim şu anda Avrupa'da değerimiz en az 4.5- 5 milyon Euro” diyerek, kendilerine adeta bonservis bedeli ödenmesini talep ettiler.

İŞ SADECE İMZA PARASINA KALDI AMA..

Portekizli oyuncuların siyah-beyazlı kulübün ekonomik olanaklarına saygı duyduğunu anlatan Erdal Torunoğulları, “Sezon bitiminde sözleşmeleri sona erdiği için kendileri 4 milyon Euro imza parası istiyor. Yönetim olarak şu anda görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Ancak talep edilen imza parası gerçekten çok yüksek” dedi.

Menajerleriyle görüşen Fernandes ve Almeida'nın “İş sadece imza parasına kaldı” dediği öğrenildi. Siyah-beyazlı yönetim ocak ayına kadar iki oyuncu ile anlaşamazsa futbolcuların başka kulüplerle görüşme hakkı doğuyor. Almeida sezon sonunda ayrılırse Beşiktaş yönetimi Portekizli menajer Mendes'in fonuna 2 milyon Euro ödemek zorunda.