SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almeida’dan ‘Atletico’ açıklaması

Beşiktaş ile bir türlü sözleşme yenilemeyerek transfer spekülasyonlarının odağı haline gelen Almeida İspanyol basınına açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 10:46, 21/11/2013
Almeida’dan ‘Atletico’ açıklaması

İspanya’da yayınlanan As gazetesine konuşan Portekizli golcü Atletico Madrid’in büyük bir kulüp olduğunu ancak henüz kendisi ile direk temasa geçmediğini söyledi.

Beşiktaş ile sözleşme yenilemesi için görüşmeler yaptığını doğrulayan Almeida, ancak henüz zamanı olduğundan imza atmakta acele etmediğini savundu. Beşiktaş’ın kendisine iyi davrandığını da belirten Portekizli milli oyuncu Atletico’nun kendisini istemesi halinde bunu kabul edeceği sinyali verdi. Almeida As gazetesindeki açıklamasında La ligaya olan aşkını da inkar etmeyerek, “İspanyol futbolu benim için iyi bir gelecek olabilir çünkü evime de yakın, ama şu an diyebileceğim tek şey henüz ortada resmi bir teklif yok” diye konuştu.

RONALDO HAK EDİYOR

Beşiktaşlı oyuncu, Cristiano Ronaldo ile de açıklamalarda bulunarak “Altın Top ödülünü vatandaşım Cristiano hak ediyor” dedi. Cristiano’nun İsveç maçında attığı goller ve gösterdiği performansla bu ödülün en büyük sahibi olduğuna dikkat çeken Almeida, Real Madrid’li dünya yıldızının bu ödülü aslında iki yıl önce alması gerektiğine işaret etti.