SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Semih’in futbol hayatı bitebilir!

1,5 yıldır iğneyle oynatılan Galatasaray’ın 22 yaşındaki stoperi bıçak altına yatmadan tedaviyle sezonu tamamlamak istiyor. Telafisi imkansız hasarların ortaya çıkmasından korkan doktorlar ise Semih’i operasyon için iknaya çalışıyor.

Güncellenme: 09:25, 20/11/2013
Semih’in futbol hayatı bitebilir!

Galatasaray'ın üzerindeki kara bulutlar dağılmıyor. Futbol, basketbol ve voleybol gibi üç branşta üst üste yaşanan sakatlıklar yüzünden sancılı günler geçiren Cim-Bom'da, İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan talihsizlikler için son olarak “metafizik etki” benzetmesini yapmıştı. Yaralarını sarmaya çalışan sarı-kırmızılı takım bu kez de Semih Kaya depremiyle sarsıldı.

A Milli Takım'ın, Kuzey İrlanda ile oynadığı maçta sakatlanan ve kadrodan çıkarılan Semih'in durumunun tahmin edilenden çok daha ciddi olduğu belirlendi. 1.5 yıldır halk arasında ‘bel kayması' olarak bilinen sorunu yaşanan ama buna karşın iğne ve tedavilerle oynatılan 22 yaşındaki oyuncunun rahatsızlığının ileri boyuta geldiği ifade edildi.

Genç savunmacının son olarak belindeki bir kemikte kırık meydana geldiği ve ameliyatın kaçınılmaz olduğu öğrenildi. Fıtık başlangıcı teşhisi konulan Semih ile ilgili birkaç gün içinde önemli bir karar verileceği vurgulandı.

Kritik bir tercih yapacak olan Semih'in yaşadığı ciddi soruna karşın iğnelerle sezonu tamamlamak istediği, doktorların ise “Telafisi imkansız hasarlar ortaya çıkabilir” diyerek oyuncuyu ameliyata zorlayabilecekleri bildirildi. Ameliyat halinde Semih'in sezonu kapatacağı ancak iğnelerle devam etmesi durumunda ise futbol hayatının tehlikeye gireceği ifade ediliyor.

Bel sorunuyla ilgili bazı tespitler bulunuyor. Bunlardan ilki statlarda zeminlerin kötü olması. Futbolcuların bel sorunu yaşamalarında bu faktörün çok etkili olduğu belirtiliyor.

Bunun yanı sıra oyuncunun kendine iyi bakmaması, antrenman programlarını doğru uygulamaması da yine bel sorununu tetikleyen faktörler. Doktorlar bel sakatlıklarında tedavi kadar dinlenmenin de önemine dikkat çekiyor.

GÖZLER TRANSFERDE

Semih'in sakatlığının görünenden çok daha ciddi olması teknik heyeti zor durumda bıraktı. Elinde yerli opsiyonu bulunmayan Mancini ara transfere kadar bu sorunu çözmek için ilk planda Gökhan Zan'a yer verecek. Sakatlıktan çıkan Gökhan çalışmalara başladı ama idman eksiği bulunuyor. Bu yüzden alternatif olarak Ceyhun idmanlarda denenirken, yabancı kontenjanı yüzünden burada bir yerlinin oynanması öngörülüyor. Devre arasında mutlaka yerli transferi yapmak isteyen sarı-kırmızılılar, Bursasporlu Serdar Aziz, Trabzonsporlu Giray Kaçar ve Akhisar Belediye'den Uğur Demirok'la ciddi olarak ilgileniyor.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:09:14,