SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pedro Franco geldiğine çok pişman!

Stoperler konusunda en şanssız sezonlarından birini yaşayan Beşiktaş’ta, büyük umutlarla transfer edilen Pedro Franco’nun, İspanya’ya gitmediğine pişman olduğu belirtildi.

Güncellenme: 12:15, 20/11/2013
Pedro Franco geldiğine çok pişman!

Beşiktaş'tan önce kendisini isteyen Rayo Vallecano'ya gitmek üzereyken, Futbol Genel Direktörü Önder Özen'in ikna çabaları sonucu İstanbul'a gelen Kolombiyalı futbolcunun, bu kararı alarak yanlış yaptığını düşündüğü ifade edildi.

Sezon öncesi kamp sürecinde başarılı olmasına rağmen, lig başlangıcından bu yana forma yüzü görememesi nedeniyle bunalıma giren Pedro Franco, devre arasında yeni bir stoper alınması durumunda yönetimle görüşerek, kiralık ya da bonservisiyle birlikte ayrılmaya çalışacak.

İzleme Komitesi Başkanı Fikret Demirer'in ısrarı üzerine, Futbol Genel Direktörü olmadan aylar öncesinde bu futbolcuyu takip eden Önder Özen'in, Franco ile bire bir görüşmeler yaparak, bunalımdan çıkarmaya çalıştığı öğrenildi.

Transferindeki şüphe bulutlarının hiç dağılmadığı Pedro Franco'nun, nasıl transfer edildiği yönünde Başkan Fikret Orman'ın bir araştırma yaptırdığı ortaya çıktı.

Bu oyuncuya daha önce talip olan Rayo Vallecano kulübünün 1 milyon 200 bin dolar teklif etmesine rağmen, Beşiktaş'ın neden 2 milyon 400 bin Euro ödediğini araştıran Orman'ın, dedikodulardan bir hayli rahatsız olduğu ortaya çıktı.

Franco'nun geldiği Millonarios Kulübü'nden bir yetkilinin, bonservis parasının tamamının kulüp kasasına girmediği yönündeki açıklamalarının kulübe ulaşması üzerine harekete geçen Beşiktaş Yönetimi'nin, Franco transferini A'dan Z'ye masaya yatıracağı bildirildi.

Milliyet