SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olin Edirne Asbaşkanı Faruk Sezer, Genel Menajeri Serdar Yiğitsoy, Menajer Ege Taşpınar ile oyuncular Reha Öz, Christos Tapoutos, Darius Washington ve Torin Jamal Francis, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi ziyaret etti.

Sedefçi, ziyarette, Beko Basketbol Ligi’nde 4 yıldır mücadele eden Olin Edirne’nin, kentin iftiharı olduğunu söyledi.

Olin Edirne’ye belediyenin, Olin Yağ Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Edip Ağaoğulları’nın ve bir avuç insanın desteğinin yeterli olmayacağını belirten Sedefçi, Edirneli esnafın ve iş adamlarının da desteğinin gerekli olduğunu ifade etti.

Edirnelilerin yalnız seyirci olarak değil, taraftar olarak takıma katkı sağlaması gerektiğini aktaran Sedefçi, şöyle konuştu:

“Özellikle naklen yayınlarda saatlerce Edirne’nin adı duyuruluyor ve tanıtımı yapılıyor. Bu ciddi bir avantajdır. İnşallah esnafımız da Olin Edirne’ye sahip çıkarak bu takımı ligde tutarak, ileriki yıllarda şampiyonluğa oynatır. Belediye olarak biz Olin Edirne’ye desteğimizi vereceğiz ama asıl destek halktan gelmeli. Biz halk adına küçük bir destek verirken, daha büyüğünü Edirneliler’den bekliyoruz.”

Sedefçi, Olin Edirne’nin rakibi olacak takımlara karşı kendi evinde oynadığı maçlarda oyunculara prim ve sponsor desteği sunabileceklerini ifade etti.

Asbaşkan Faruk Sezer de Mersin Büyükşehir Belediyesi karşısında alınan galibiyetle takımda ve seyircide güzel bir hava oluştuğunu, Edirne Belediyesinin verdiği desteğin kendileri için önemli olduğunu belirtti.

Sedefçi, Edirne Belediye Başkanlığınca satın alınan 25 bin lira değerindeki 100 kombine bilet ile 10 bin lira değerindeki 100 otomobil çekilişi biletini, Asbaşkan Sezer’den teslim aldı.

Yayınlanma Tarihi:18:25,