SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spartak St. Petersburg Arena'da oynanan karşılaşmaya Beşiktaş; Chris Lofton, Caner Topaloğlu, Colton Iverson, Brad Buckman ve Mehmet Yağmur beşiyle başladı.

Siyah-beyazlılar , karşılaşmanın ilk 3 dakikasında skor üretemedi. Beşiktaş mücadeledeki ilk sayılarını Iverson'un pota altından bulduğu basketlerle kazandı. Hücumda topları iyi kullanamayan Kartal, ilk çeyrekte son 4 dakikaya 14-6 geride girdi. Mehmet Yağmur ve Iverson ile basketler bulan siyah-beyazlılar, son 2 dakikaya girilirken farkı 2'ye indirdi(14-12). Kalan dakikalarda öne geçme fırsatlarını değerlendiremeyen Beşiktaş, ilk çeyreği 16-14 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe Beşiktaş, Caner Topaloğlu'nun 2 sayılık basketiyle başladı. Geride kalan çeyreğe göre hücumda daha etkili olan siyah-beyazlılar, ilk yarının bitimine 6.30 dakika kala eşitliği sağladı(21-21).

Beşiktaş ilk yarının bitimine 5 dakika kala Buckman ile bulduğu basketlerle 27-26 önde geçti. Buckman ile etkili olmaya devam eden temsilcimiz, ilk yarıda son 3 dakikaya 29-26 üstünlükle girdi. Son dakikalarda savunmada açıklar veren siyah-beyazlılar, üstünlüğünü kaybetti ve soyunma odasına 30-30 eşitlikle gidildi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Beşiktaş; Mehmet Yağmur, Chris Lofton, Brad Buckman, Caner Topaloğlu ve Colton Iverson beşiyle çıktı.

Üçüncü çeyrekteki ilk sayılarını temsilcimiz, Mehmet Yağmur'un 2 sayılık basketiyle kazandı. Bu çeyreğe tutuk başlayan Beşiktaş, çeyrekte ilk 5 dakikayı 35-32 geride geçti. İki takım içinde skor üretme açısından kısır geçen çeyrekte son 3 dakikaya siyah-beyazlılar, 35-34 geride girdi. Mehmet Yağmur ile art arda basketler bulan temsilcimiz, çeyreğin bitimine 1.5 dakika kala 39-38 öne geçti. Kalan sürede hücumda çembere takılan Beşiktaş, bu bölümü 43-39 geride tamamaldı.

Son çeyreğe temsilcimiz, Lofton'un kısa mesafeden bulduğu basketle başladı. Bu çeyrekte istediği oyunu ortaya koyamayan ve savunmada açıklar veren siyah-beyazlılar, son 6 dakikaya 49-41 geride girdi.

Beşiktaş, Mehmet Yağmur'un basketiyle son 5 dakikaya girilirken farkı 5'e indirdi(51-46). Bu dakikalarda baskısını arttıran temsilcimiz, bitime 3 dakika kala Lofton'un basketleriyle farkı 3'e indirdi(55-52).

Lofton ile basket bulamaya devam eden siyah-beyazlılar, son 2 dakikaya girilirken skora eşitlik getirdi(57-57). Karşılaşmada son 1 dakikaya girilirken Beşiktaş, Mehmet Yağmur'un hücum süresi dolarken attığı 3 sayılık basketle 62-59 öne geçti. Çekişmeli geçen son dakikada Mehmet Yağmur ile etkili olan Beşiktaş İntegral Forex, karşılaşmadan 64-61 galip ayrıldı.

Karşılaşmada en skorer olan oyuncu 20 sayıyla yıldızlaşan Chris Lofton olurken onu; 17 sayıyla Mehmet Yağmur ve 15 sayıyla Brad Buckman takip etti.

Yayınlanma Tarihi:20:05,