SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'ın başarılı savunmacılarından Semih Kaya'nın sakatlığındaki son durum ile ilgili açıklama yapıldı.

22 yaşındaki oyuncunun belinden yaşadığı sorunla ilgili tedavinin devam ettiği kaydedilirken ameliyatın henüz söz konusu olmadığı kaydedildi.

İşte kulüpten yapılan açıklama:

“Belinde Evre 1 spondilolistesis bulunan profesyonel oyuncumuz Semih Kaya'nın tedavisi devam etmektedir. Oyuncumuz bugün tedavisinin ardından düz koşulara başlamıştır. Şu an için bir cerrahi müdahale söz konusu değildir.”

SEMİH KAYA'NIN NESİ VARDI? Genç savunmacının son olarak belindeki bir kemikte kırık meydana geldiği ve ameliyatın kaçınılmaz olduğu belirtiliyordu. Fıtık başlangıcı teşhisi konulan Semih ile ilgili birkaç gün içinde önemli bir karar verileceği ifade edilmişti.

Kritik bir tercih yapacak olan Semih'in yaşadığı ciddi soruna karşın iğnelerle sezonu tamamlamak istediği, doktorların ise “Telafisi imkansız hasarlar ortaya çıkabilir” diyerek oyuncuyu ameliyata zorlayabilecekleri bildirildi. Ameliyat halinde Semih'in sezonu kapatacağı ancak iğnelerle devam etmesi durumunda ise futbol hayatının tehlikeye gireceği ifade ediliyor.

Bel sorunuyla ilgili bazı tespitler bulunuyor. Bunlardan ilki statlarda zeminlerin kötü olması. Futbolcuların bel sorunu yaşamalarında bu faktörün çok etkili olduğu belirtiliyor.

Yayınlanma Tarihi:18:27,