SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 12’inci haftasında deplasmanda Galatasaray ile karşılaşacak olan Sivasspor bu karşılaşmanın hazırlıklarını kendi tesislerinde yaptığı tek idman ile sürdürdü.

Kulüp tesislerinde Teknik Direktör Roberto Carlos yönetiminde bu gün gerçekleşen antrenman, kondisyon çalışması ile başladı. İdman çift kale maçla sona erdi. Antremena ülkelerinin milli takımlarının kadrosunda yer alan Aydın Karabulut, Cihan Özkara ve Rafik Djebbour katılmadı.

Carlos, antrenman sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, her maçta olduğu gibi Galatasaray karşısında da oyun karakterlerini sahaya en iyi şekilde yansıtacaklarını söyleyerek, “İki büyük takımın karşılaşması olacak. Galatasaray evinde oynadığı için favori gibi gözüküyor. Bizde orada iyi bir karşılaşma oynamak için sahaya çıkacağız. İstanbul’a onları şaşırtmaya gidiyoruz. Şu anda bizi ilgilendiren şey Galatasaray’ın durumundan çok kendi durumumuz. Takımımızın nasıl çalıştığı ve nasıl mücadele ettiğidir. Bizim her takıma karşı çok iyi bir mücadele edecek gücümüz var. Bu karşılaşmada da iyi bir mücadele örneği sergileyeceğiz. İyi çalıştığınız zaman iyi sonuçlar geliyor. Takım olarak yapmamız gereken çok şeyler var. Zamanla her şey daha çok güzel olacak.” dedi.

Bu arada antrenman öncesi Sivas Ağız Diş Sağlığı Merkezi doktorları futbolcuları ve Teknik Direktör Roberto Carlos’u diş taramasından geçirdi. Yerli futbolcuların bir çoğunun dişinde problem çıkarken yabancı futbolcularda sorun çıkmaması dikkat çekti. Teknik Direktör Roberto Carlos’ta ise yoğun diş taşına rastlandı. Carlos’un önümüzdeki günlerde diş merkezine giderek tedavi olacağı öğrenildi.