SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund’un orta saha oyuncusu İlkay Gündoğan, hafta sonu karşılaşacakları Bayern Münih maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Alman basınına konuşan Gündoğan, Bundesliga’da 37 maçtır yenilgi yüzü görmeyen Bayern Münih’i sadece Borussia Dortmund’un durdurabileceğini söyledi.

Bayern Münih’in Almanya ve Avrupa’daki en güçlü takım olduğunu vurgulayan Gündoğan, “Buna rağmen Şampiyonlar Ligi finali ve temmuz sonundaki Süper Kupa maçlarında onlara sorun yaratabilecek tek takım olduğumuzu gösterdik” şeklinde konuştu.

Sakatlığı nedeniyle ağustos ayından itibaren forma giyemeyen Gündoğan, “Çok sabırsızlanıyorum. Bu kadar uzun zamandır maçları sadece izlemek, bana acı veriyor. İyileşmem için biraz daha zaman gerekiyor” ifadesini kullandı.

Bayern Münih’in ardından UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Napoli ile yapacakları grup maçının da çok önemli olduğunu kaydeden Tük asıllı Alman futbolcu, “Bu maçlar çok kritik. Bunlardan 6 puan toplayabilirsek mükemmel olur” şeklinde görüşünü belirtti.