SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Hamza Hamzaoğlu, Kuzey İrlanda ve Belarus ile yapılan hazırlık maçlarının oldukça verimli geçtiğini belirterek, “İnşallah bundan sonra A Milli Takım kadrosuna çok daha yeni, yetenekli arkadaşları dahil edeceğiz” dedi.

Hamzaoğlu, Belarus’la yapılan hazırlık maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, teknik direktör Fatih Terim’in uçağa binmeden önce ailesini görmek için Adana’ya gittiğini, bu nedenle toplantıya kendisinin katıldığını söyledi.

Maça iyi pas yaparak başladıklarını ve golü bulduklarını anlatan Hamzaoğlu, rakibin golünün ardından takımın biraz bocaladağını ifade etti.

Hamzaoğlu, ilk yarıda oyunun dengeli şekilde gittiğini, ikinci yarıda tekrar atak oynamaya çalıştıklarını belirterek, “Son dakikada da olsa güzel bir golle maçı kazanmayı başardık. Oynadığımız iki maçta da galip gelmemiz önemliydi. Bunun yanında tabi kazandığımız çok şey var. Akdeniz’de çok güzel bir hafta geçirdik” diye konuştu.

Adana ve Mersin’de çok iyi ağırlandıklarını vurgulayan Hamzaoğlu, şöyle devam etti:

“İki maçta 7 arkadaşımız ilk defa A Milli Takım formasını giydi. Mümkün olduğunca çok arkadaşımızı görme şansımız oldu. Bu maçlar oldukça verimli geçti bizim açımızdan. İnşallah bundan sonra A Milli Takım kadrosuna çok daha yeni, yetenekli arkadaşları dahil edeceğiz. Bugüne kadar hizmet eden arkadaşlarımızdan da azami surette faydalanacağız. İnşallah önümüzdeki turnuvalara iyi bir şekilde hazırlanacağız.”

Hamzaoğlu, bir gazetecinin kulüp takımlarındaki defans hatalarının milli takımda da görüldüğünü belirtmesi üzerine, “Arkadaşlar çok kısa sürede bir arada oldu, ilk defa beraber oynayanlar var. Bu tür bireysel ve duruş hataları mutlaka olacaktır. Bunları da bekliyorduk zaten. Yaptığımız her türlü olumsuzluklara rağmen olumlu yaptığımız birçok şey var” diye konuştu.

Hamzaoğlu, “Maçta sizi tatmin etmeyen bir şey var mıydı?” sorusu üzerine, golden sonra demoralize oluşun kendisini tatmin etmediğini, oyun anlayışının şartlar ne olursa olsun sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

Hamzaoğlu ayrıca, birçok oyuncunun yeni yer aldığı takımda iki maçlık performansın olumlu olduğunu sözlerine ekledi.