SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alman Bild gazetesine geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, İstanbul’daki yaşamı değerlendirirken döneri beğenmediğini belirtmişti.

“Almanya’da yapılanla buradaki çok farklı ve lezzetli. İnanılır gibi değil, İstanbul’da dönere sos koymuyorlar” diyen Hırvat hocaya, döner ustalarından cevap geldi. Sabah gazetesinin görüşlerini aldığı dönercilerin ifadeleri şöyle;

Bilic gelsin, bizde yesin

Döner, Türkiye’nin milli yiyeceklerinden. Biz günde yüzlerce misafir ağırlıyoruz. Kimi sos seviyor, kimi sossuz. Ama Türk etini başka ülkelerle karşılaştırmak doğru değil. Slaven Bilic bir de bizden yesin.

Damak tadına göre…

Döner damak tadına bakar. Bizim bir klasiğimiz var. Bunu seven bir müşteri potansiyelimiz de. Slaven Bilic’in yorumu garip. Çünkü Türkiye’de olan et başka

En iyi ustalar bizde

Dünyada saygın noktalarda ustalarımız var. Bu isimlerin yaptıklarını başka yerde bulamazsınız. İstenildiğinde sos da konulur. Bu ustanın becerisidir.

Soslu, sossuz farketmez

Böyle bir lezzeti bulan birinin sossuz diye eleştirmesi garip. Türk eti bir dünya markası. Özel ustalarla, özenle hazırlanıyor.

Yayınlanma Tarihi:09:48,