SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan hedef büyüttü

Atletico Madrid'in milli futbolcusu Arda Turan, UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki hedeflerini ve teknik direktör Diego Simeone hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Güncellenme: 13:22, 19/11/2013
Arda Turan hedef büyüttü

Atletico Madrid’in milli futbolcusu Arda Turan, “UEFA Şampiyonlar Ligi’nde her maçımızı final gibi oynamalı ve çıkabileceğimiz yere kadar gitmeliyiz” dedi.

UEFA’ya röportaj veren Arda Turan, Şampiyonlar Ligi G Grubu’nda oynadığı 4 maçı da kazanarak iki karşılaşma kala son 16 takım arasına kalmayı garantileyen Atletico Madrid’in bu sezonki hedefini anlattı.

“Şampiyonlar Ligi’nde oynadığımızda, pozitif sonuç alabileceğimize her zaman inanıyoruz” diyen Arda Turan, şu anki konumlarından memnun olduklarını ve alçak gönüllülüklerini korumaları gerektiğini vurguladı.

Milli futbolcu, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin çok önemli ve zorlu bir turnuva olduğunu hatırlatarak,”Her maçımızı final gibi oynamalı ve çıkabileceğimiz yere kadar gitmeliyiz. Bu durum, kupayı kazanmayı hedeflemiyoruz veya yeterince hırslı olmadığımız anlamına gelmiyor” ifadesini kullandı.

Atletico Madrid’in teknik direktörü Diego Simeone’un başarılarındaki en önemli etken olduğunu kaydeden Arda, “Dünyanın en iyisi olmak için çabalıyor. Bunu başarmak için sadece biraz daha deneyime ihtiyacı var. Simeone’un dünyanın en iyisi olacağına inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Arjantinli teknik adamın kendini sürekli geliştirdiğinden bahseden 26 yaşındaki oyuncu, “Oyunu okuma tarzı ve oyuncularla iletişimi gerçekten harika” görüşünü de aktardı.

Atletico Madrid, UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki başarısının yanı sıra La Liga’da 13 maçta topladığı 34 puanla Barcelona’nın 3 puan gerisinde ikinci sırada bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:13:03,