SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-Kırmızılı takımın kadrosunda yer alan 10 yabancı futbolcudan Muslera, Sneijder, Drogba,?Melo, Eboue ve Bruma bir sakatlık ya da ceza durumu olmaması halinde ilk 11'de sürekli yer buluyor. Chedjeu ve Dany duruma göre zaman zaman oynuyor ama özellikle son dönemde genelde yedek kalıyorlar.

Riera ligde hiç oynamadı

Diğer iki yabancıdan Riera ligde hiç forma giymezken, Amrabat ise sadece iki maçta yer aldı. Bu dört futbolcu yabancı sınırlamasının olmadığı Şampiyonlar Ligi'nde daha fazla oynama imkanı buluyor. Sarı-Kırmızılı kulüp yabancı kontenjanı nedeniyle oynatamadığı ve tribünde oturttuğu oyuncular için adeta servet ödüyor. Ligde sıfır çeken Albert Riera bu dörtlü içinde en fazla kazanan.?İspanyol star yıllık 2 milyon 850 bin euro garanti para alıyor.

Chedjou 8 maçta görev aldı

Ligde sadece 3 kez oynayan Nordin Amrabat'ın yıllık garanti ücreti 1.2 milyon euro. Bu iki isimden Riera, Devler Ligi'nde 3, Amrabat ise 4 maçta forma giydiler. 4 oyuncu arasında 8 maçla en fazla şans bulan Chedjou 2.2 milyon euro, Dany de 1.1 milyon euro kazanıyor. Dört futbolcunun garanti ücret tutarı 7 milyon 350 bin euroyu (Yaklaşık 20 milyon lira) buluyor. Kısacası Sarı-Kırmızılı kulübün 20 milyon lirası tribünde yatıyor.

(Star)

Yayınlanma Tarihi:15:44,