SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Milli Futbol Takımı ve İngiliz temsilcisi Chelsea’de forma giyen Andre Schürrle, İngiliz forvet Wayne Rooney’in, Almanya Milli Takımı seviyesinde bir oyuncu olduğundan emin olmadığını söyledi.

Chelsea’nin, 2013-2014 sezonu öncesinde 22 milyon avro karşılığından Alman ekibi Bayer Leverkusen’den transfer ettiği Schürrle, İngiltere ile Almanya arasındaki hazırlık maçı öncesinde İngiliz Daily Mail gazetesine, Manchester United’ın forveti Wayne Rooney’in Alman olsa, milli takıma girip giremeyeceği konusunda bir değerlendirme yaptı.

23 yaşındaki Schürrle, Rooney’in büyük bir futbolcu olduğunu ifade ederek “Biz de her pozisyonda yüksek kalitede futbolculara sahibiz. Belki İngiltere’den iki kat daha zengin bir kadromuz var. Bu yüzden Rooney’in Almanya’da oynayabileceğinden emin değilim” diye konuştu.

Schürrle, daha sonra sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabına, “Rooney ile ilgili kastettiğim şey bu değildi. Rooney büyük bir oyuncu” diye yazdı.

İngiltere ile Almanya arasındaki hazırlık maçı, 19 Kasım’da İngiltere’nin başkenti Londra’daki Wembley Stadı’nda oynanacak.

Yayınlanma Tarihi:19:32,