SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid, Katar’a da el attı

Real Madrid Vakfı, Katar'ın tek özel spor şirketi Quantum Sports ile imzaladığı ortaklık anlaşması kapsamında gençlik spor kampı açacağını açıkladı.

Güncellenme: 15:58, 17/11/2013
Real Madrid, Katar’a da el attı

Real Madrid Kulübü Vakfı, Katar’ın tek özel spor şirketi Quantum Sports (Qsports) ile imzaladığı ortaklık anlaşması kapsamında gençlik spor kampı açacağını açıkladı.

Real Madrid Vakfı yöneticilerinden futbol kampları genel koordinatörü Francisco Baptista ve Manuel Parreno’un, Qsports Yöneticisi Ghanim Al Mohannadi ile yaptıkları ortak basın açıklamasında, vakfın dünyanın çeşitli ülkelerinde gerçekleştirdiği uzman futbol kamplarından birini, bu yılın sonunda Katar’da açacaklarını belirttiler.

Baptista, aralık ayında gerçekleşecek bir haftalık kampta, 5-17 yaş arasındaki gençlerin, önde gelen Real Madridli hocalar tarafından “Madrista” olarak nitelediği Real Madrid ruhuyla eğitileceğini ve ardından elemelere alınacaklarını dile getirdi. Başarılı bulunan gençlerin değerlendirileceğini ifade eden Baptista, “Yetenekli gençlere Real Madrid’de oynama imkanı sunulacak” dedi.

Kamp için şimdiden 140 kişinin başvuruda bulunduğunun altını çizen Baptista, yaz aylarının çok sıcak olması nedeniyle kampın tarihini aralık ayı olarak belirlediklerini söyledi.

Katar’a 2014 yılının ocak ayında yapılacak Real Madrid-Paris Saint Germain maçı için tekrar geleceklerini söyleyen Baptista, Katar’daki partnerleri QSports ile projelerini o tarihte ilan edeceklerini belirtti.

Real Madrid Vakfı ve QSports, haziran ayında ortaklık anlaşması imzalamıştı.