SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Beşiktaş eşofmanıyla gidemezdim’

Biriken nafaka borcu nedeniyle Beşiktaş altyapısına antrenör olarak katılmadığını söyleyen Kartal’ın eski kalecisi, “Üzerimde Beşiktaş eşofmanı varken, kelepçeli bir şekilde cezaevine gidemezdim. Bu camiaya böylesine bir şey yaşatmak hakkım değil. Bu nedenle göreve başlamadım” diye konuştu

Güncellenme: 10:56, 17/11/2013
‘Beşiktaş eşofmanıyla gidemezdim’

Fevzi Tuncay'ı herkes bir kez daha hatırladı. O, Beşiktaş formasını giymiş, hatasıyla sevabıyla siyah-beyazlıların kalesinde yerini almıştı. Ama kimse onun, kelepçeli bir şekilde cezaevine gidişinin fotoğraflanacağını düşünmemişti. Fakat futbol camiası bir anda kenetlendi ve Fevzi, arkadaşlarının yardımıyla dışarı çıktı. Sezon başında Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen tarafından göreve çağrılan ve kaleci antrenörü olması istenen Fevzi Tuncay, bunu reddetmişti. Bu derece paraya ihtiyacı olan bir isim, neden böyle bir işi elinin tersiyle itmişti. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman tarafından davet edilen ve yarın buluşacak olan Tuncay, bunun perde arkasını Milliyet’e anlattı: “Allah camiamızdan razı olsun. Beni bu süreçte hiç yalnız bırakmadılar. Çarşı'ya da çok teşekkür ederim. Bu biriken borçlar nedeniyle Beşiktaş'ta göreve başlamadım. Çünkü üzerimde Beşiktaş eşofmanı varken, kelepçeli bir şekilde cezaevine gidemezdim. Bu camiaya böylesine bir şey yaşatmak hakkım değil. Bu nedenle Beşiktaş alt yapısında göreve başlamadım.”

Proje içinde Bu süreçte kendisini en çok mutlu eden şeyin, siyah-beyazlı eşofman ile hapse girmediğini bir kez daha yineleyen Fevzi Tuncay, “Başkanımız Fikret Orman'a da çok teşekkür etmek istiyorum. Sağolsun benimle çok ilgilendi. Ayrıca Önder Özen'in, kaleciler ve kaleci antrenörleri konusundaki yeniden yapılanma projesi içerisinde yer aldım. Bu nedenle Beşiktaş camiasına sonsuz minnettarım” ifadelerini kullandı.

‘Polislere kızmasınlar' Cezaevindeyken kendisi için para toplayan herkese teşekkür eden Fevzi Tuncay, “Eski takım arkadaşlarım ve hocalarıma çok teşekkür ederim. Bu yaptıklarını ömrüm boyunca unutamam. Bir gün bile olsa Allah kimseyi cezaevine düşürmesin. Beni kelepçeleyen polislere kimse kızmasın. Kelepçesiz gitsem onlar ceza alacaktı. İşlerini yaptılar. O kelepçeyi istemeye istemeye taktılar” diye konuştu.

3. EVLİLİK YOLDA

Başından iki tane zor evlilik geçtiğini belirten Beşiktaş'ın eski kalecisi Fevzi Tuncay, “Her insanın başına gelebilecek şeyler yaşadım. Ben tabii ki futbolculuğumda çok paralar kazandım. Ama bu paralar yarının garantisini vermez. Allah istediği anda her şeyi değiştirebilir. Benim genç futbolcu arkadaşlarıma tavsiyem, kazandıklarının değerini bilsinler. Bu zor günlerimde şu anki nişanlım ve onun ailesinin bana olan desteğini unutamam. Sağolsunlar beni yalnız bırakmadılar” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:09:10,