SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

5’te 5 yapan rakibi karşısında maça çok kötü başlayan sarı-kırmızılılarda Başantrenör Ergin Ataman, ilk çeyreğin bitimine 30 saniye kala sürpriz bir hamle yaptı. Oyundan memnun olmayan tecrübeli koç, tepkisini çok ilginç şekilde gösterdi.

Ataman, fark 15 sayıya (25-10) kadar çıkınca, sahadaki 5’in tamamını değiştirdi. Carlos Arroyo, Göksenin Köksal, Milan Macvan, Cenk Akol ve Pops Mensah-Bonsu, aynı anda kenara geldi. Furkan Aldemir, Henry Domercant, Zoran Erzeg, Ender Arslan ve Sinan Güler 5’i, oyuna dahil oldu.

Konuk ekip, ilk çeyreği 26-10 önde tamamladı. Rakibi karşısında silik bir oyun sergileyen sarı-kırmızılı takımın, ilk çeyrekte 26 sayı yemesi ve sadece 3 sayı çizgisi gerisinden sayı bulmaya çalışması dikkati çekti.

BİR HAFTADA İKİ FARKLI PROTESTO

Ergin Ataman, Pazartesi günü Türk Telekom’a 70-64 mağlup oldukları maçın son dakikalarında da çok konuşulan bir tepkiye imza atmıştı.

Başarılı koç, son iki molada oyuncularını ‘protesto’ ederek yerinden kalkmamıştı. Ataman, şaşkın bakışlar arasında olduğu yerde bacak bacak üstüne atıp hiçbir oyuncusuyla konuşmamıştı.

İLGİNÇ BASIN TOPLANTISI

Galatasaray’ın sahasında Banvit’e kaybettiği maç sonrası yapılan basın toplatısında sadece “Banvit’i tebrik ediyorum. Bu kadar” diyerek toplantıyı terk eden Ataman’ın bu tepkisinin karşılaşmanın hakemlerine yönelik olduğunu tahmin ediliyor.

Radikal- Gökhan Karataş

Yayınlanma Tarihi:20:17,