SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Yerli Pirlo’ için 3 milyon dolar

Aslan, Bilal Kısa için Akhisar’ın kapısını çaldı. Ege ekibi 3 milyon dolar talep etti... Şaşkına dönen Cimbom’a, Akhisar’ın yanıtı ise “Bilal giderse küme düşeriz” oldu.

Güncellenme: 09:12, 16/11/2013
‘Yerli Pirlo’ için 3 milyon dolar

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Türkiye'deki ilk lig macerasında Akhisar karşısında mağlubiyetle tanışırken maçın ardından ise yönetime Bilal Kısa'nın kim olduğunu ve kontrat şartlarını sormuştu.

30 yaşındaki oyuncu, F.Bahçe altyapısından yetişmesinin ardından İzmirspor, Malatya, Ankaraspor, A.Gücü, Karabük gibi takımlarda oynarken artık sarı-kırmızılıların gözdesi durumunda. Devre arasında takıma yerli takviyesi yapacak olan yönetime teknik ekipten gelen raporlarda Bilal Kısa ilk sırada yer alırken yönetim de Akhisar cephesi ile masaya oturdu.

1 MİLYON+OYUNCU

Ege temsilcisinin isteği 3 milyon dolar olunca sarı-kırmızılılar kısa bir şok yaşadı. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek Yerli Pirlo lakaplı oyuncu için 500 bin dolar ödemeyi planlayan Cimbom, astronomik rakamın nedenini sorduğunda ise Akhisar cephesi, “Bilal giderse küme düşeriz. Onun yerini dolduracak bir oyuncu 3 milyon dolar civarında” yanıtını verdi.

Ancak pes etmeyen G.Saray yönetimi, 1 milyon Euro ve oyuncu takası önerdiği Akhisar'a süre verirken devre arasında yeniden masaya oturulmak üzere sözleşildi.

Milliyet