SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’nde Olin Edirne, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni 88-86 yendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, karşılaşmaya Altan Erol’un 3 sayılık basketiyle başlarken, Olin Edirne, rakibine Francis’in sayısıyla karşılık verdi. Washington, Tapoutos ve Reha Öz’ün etkili hücumuyla oyunda üstünlüğü elde eden Olin Edirne, 6. dakikada 22-18 öne geçti. Barbour’un sayılarıyla bitime 3 dakika kala eşitliği yakalayan (23-23) Mersin Büyükşehir Belediyesi, Barış Güney ve Washington’ın dış atışlarına engel olamayınca Olin Edirne ilk periyodu 33-31 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe hem savunmada hem de hücumda etkili başlayan Olin Edirne, Darius Washington ile bulduğu sayılarla maçın 14. dakikasına 37-33 önde girdi. Karşılıklı basketlerle devam eden periyodun kalan bölümünde de oyundaki üstünlüğünü koruyan ev sahibi takım, devreyi 47-43 önde kapattı.

Üçüncü periyoda Barbour ve Henderson’un 3 sayılık basketleriyle hızlı başlayarak 49-47 önde giren Mersin Büyükşehir Belediyesi, Olin Edirne’nin Tapoutos ve Washington ile geliştirdiği hücumları engellemekte zorlandı. Ev sahibi takımın 53-53 beraberliği yakalamasına rağmen Barbour, Altan Erol ve Buğrahan Tuncer’in boyalı alan dışından bulduğu sayılarla tekrar öne geçen konuk takım, son çeyreğe 71-66 önde girdi.

Çekişmeli geçen son periyotta Barış Güney ve Reha Öz’ün etkili oyunuyla maçın 36. dakikasında tekrar öne geçen (83-82) Olin Edirne, Barbour’un sayılarıyla bitime 10 saniye kala geriye düştü: 86-85. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hücumlarına faullerle engel olmaya çalıştığı Olin Edirne, Darius Washington’un bitime 3 saniye kala attığı 3 sayılık basketle maçı 88-86 kazandı.

Olin Edirneli Washington, 35 sayı ile maçın en skorer isim oldu.