SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’nde Türk Telekom’u 84-63 yenen Fenerbahçe Ülker’in başantrenörü Zeljko Obradovic, ikinci yarıda ortaya koydukları mücadeleyle sonuca gittiklerini söyledi.

Ülker Sports Arena’da yapılan mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, ilk yarıda çok sayıda hata yaptıklarını belirterek, “Bu maçın iki ayrı bölümü var. İlk yarıda çok hatamız oldu. Alan savunmalarına karşı gelemedik. İkinci yarıda agresifleştik ve savunmadaki hataları tekrarlamayarak maçı kazandık. Oyuncularımı bir kere daha tebrik ediyorum. Önümüzdeki iki önemli maç için güzel bir hazırlık süreci var” diye konuştu.

İlk yarıda ortaya koydukları mücadele nedeniyle Türk Telekom’u kutlayan Obradovic, maçta salonun büyük bölümünü dolduran taraftardan da kendilerini desteklemeye devam etmelerini istedi.

Türk Telekom Başantrenörü Josip Vrankovic, karşılaşmanın 1. ve 2. periyotlarında güzel bir mücadele ortaya koyduklarını belirterek, “Özellikle Shipp’in faul problemine girmesinden dolayı düşüş yaşadık. İkinci yarı Fenerbahçe Ülker baskısını artırınca tempomuz düştü ve maçı kaybettik. Hala birinci oyun kurucu eksikliği çekiyoruz. Burada bir problemimiz var. Rakibimiz ikinci yarıdaki baskısıyla maçı kazanmayı başardı” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:21:54,